118 kilo erion ele geçirildi

Zonguldak Gümrük Müdürlüğü'nde gemi ile Ukrayna'ya gitmek üzere beklerken yapılan aramada 118 kilo 486 gram eroin ele geçirilen TIR'ın Moldova uyruklu sürücüsü 52 yaşındaki M.T. tutuklandı.

118 kilo erion ele geçirildi
- A +

 

Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nden aldığı yükü Ukrayna'ya götürmek üzere Zonguldak Gümrük Müdürlüğü sahasına gelen M.T. yönetimindeki BH 3106 XM plakalı tırda, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerinin şüphesiyle arama yapıldı. Narkotik köpeği 'Asil' in de katıldığı aramalarda dorsenin tabanındaki gizli bölmelerde 115 paket halinde 118 kilo 486 gram eroin ele geçirildi.

Gözaltına alınan sürücü M.T., polisteki sorgusunun ardından sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklandı. Moldova uyruklu M.T., daha önce otobüs şoförlüğü yaptığını, işsiz kalınca nakliye şirketinde 2.5 ay önce işe başladığını ve 4'üncü seferine çıktığını söyledi. Tırda eroin olduğunu bilmediğini ileri süren M.T., 21 Haziran'da Haydarpaşa Gümrük Müdürlüğü'nden Türkiye'ye giriş yaptığını belirterek, şöyle dedi:

"İstanbul'da yükü boşalttıktan sonra Moldova'daki patronumun yönlendirmesiyle tanımadığım 2 kişiyle buluştum ve bir çiftliğe gittik. Burada 2 gün kaldıktan sonra yine patronumun talimatıyla mal almak için Ankara'ya gittim. 5 gün bekledim. Patron, 'Oradan mal alamadık' dedi ve Safranbolu'ya gitmemi söyledi. Oradan yüklediğim ızgaraları Ukrayna'ya götürecektim. Uyuşturucudan haberim yoktu."

Eroinin, Ukrayna'daki iç karışıklıklardan faydalanılarak Avrupa'ya sevkinin sağlanacağı değerlendirilirken, olayla ilgili soruşturmayı sürdürülüyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler