11 şehidimiz Ankara'ya uğurlandı

Helikopter kazasında şehit olan 11 asker için Elazığ Havalimanı'nda uğurlama töreni düzenlendi.

11 şehidimiz Ankara'ya uğurlandı
- A +

 

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait Cougar tipi helikopter dün 14.25’te irtibat kesildikten sonra düştü. 11 asker şehit oldu, 2 asker yaralı kurtuldu. Kazada şehit olan 11 asker için Elazığ Havalimanı'nda uğurlama töreni düzenlendi.

Dün meydana gelen kazanın ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gitmişti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kazanın nedenine ilişkin olarak, “İlk bilgilere ve görgü tanıkları ifadelerine göre kazanın ani değişim gösteren olumsuz hava şartları nedeniyle meydana geldiği değerlendirilmektedir. Kaza kırım ekibine ivedilikle gerekli talimat verilmiştir. İncelemelere bugün başlanacak. Bu elim olayın kesin nedeni, ayrıntılı inceleme sonucunda belirlenecektir” açıklamasında bulunmuştu.

Yaralı askerlerin tedavisi devam ederken, şehitlerin naaşı ise tamamlanan işlemlerin ardından sabaha karşı Elazığ’a getirilerek Fethi Sekin Şehir Hastanesi morguna kaldırıldı. Tören için hazırlıkların tamamlanmasının ardından hastane morgundan alınan şehitlerin naaşı Elazığ Havalimanı'na götürüldü.

Havalimanında düzenlenen törenin ardından şehitlerin naaşlarının devlet töreni için Ankara'ya gönderileceği bildirildi.

Şehit olan askerlerin isimleri şöyle:

İlgili haber için tıklayın.

11 şehidimiz için dünyadan başsağlığı mesajları

Yorum Ekle

İlgili Haberler