Yemen'i bombalayan pilotlara Bentley hediyesi

Suudi Prens El-Velid Bin Talal, Husi mevzilerini bombalayan Suudi pilotlara, her biri 3 milyon liradan fazla olan Bentley marka süper lüks otomobil hediye edeceğini açıkladı.

 Yemen'i bombalayan pilotlara Bentley hediyesi
- A +

 

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olarak tanınan Suudi Prens El-Velid Bin Talal, Yemen operasyonuna katılan ve bir aydır bu ülkedeki Husi mevzilerini bombalayan Suudi pilotlara, her biri 3 milyon liradan fazla olan Bentley marka süper lüks otomobil hediye edeceğini açıkladı.

International Business Times’ın haberine göre; dünyanın 16'ncı en zengini olarak bilinen, eski Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ın yeğeni Prens Talal, Yemen operasyonuna katılan 100 Suudi pilota teşvik primi olarak birer Bentley marka süper lüks otomobil hediye edeceğini Twitter üzerinden duyurdu. 

Twitter’da 300 milyon dolarlık hissesi bulunan ve toplam 23 milyar dolarlık servete sahip olan Talal, daha önce de Suudi Arabistan’ın Milli Futbol Takımı oyuncularına 25 tane Bentley hediye etmişti.


Suudi Arabistan’ın Yemen operasyonunda şimdiye kadar yaklaşık 1000 Husi milisin öldüğü, 4 bine yakın milis ve sivilin de yaralandığı bildiriliyor.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ