Sümer Tilmaç’ın karavanı müzeye dönüştürülecek

Geçtiğimiz ay hayatını kaybeden ünlü oyuncu Sümer Tilmaç’ın satılığa çıkarılan karavanı, müzeye dönüştürülmek üzere Beşiktaş Belediyesi tarafından satın alındı.

 Sümer Tilmaç’ın karavanı müzeye dönüştürülecek
- A +

 

Haziran ayında katıldığı bir düğün töreninde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden tiyatro, sinema ve dizi oyuncu Sümer Tilmaç’ın ailesi tarafından satılığa çıkarılan karavanı Beşiktaş Belediyesi tarafından satın alındı. Müzeye dönüştürülmesi planlanan karavanın, Sanatçılar Parkı’nda sergilenmesi hedefleniyor.

Belediye tarafından satın alınan karavanla ilgili olarak Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, ünlü oyuncunun çok özel bir insan olduğunu dile getirerek, “Herhalde birçok kötü insan rolünde oynayıp da bu kadar toplumda sevilen o özel insanın, Beşiktaş’ta hayatını kaybeden sevgili Sümer Tilmaç’ın hayatını geçirdiği bu karavanı gündeme geldi. Bizim bir sanatçılar parkımız var, Los Angeles’takine benzer. O sanatçılar parkında sergilemeye karar verdik ve onlardan onların izniyle satın aldık cüzi bir ücret karşılığı onlar Beşiktaş Belediyesine bunu verdiler. Bizde bunu biraz daha restore edeceğiz. Hem Sümer Tilmaç’ı Beşiktaş’ta yatacağız, hem de sanata dair bir başka eser olarak sinemaya ve sanatçıya verdiğimiz önemi simgeleyen bir simge olarak bundan sonra Beşiktaş’ta sergilenecek. Onlarda aileden ve Sümer Tilmaç’ın bazı özel eşyalarını da bu karavana koyacaklar. Biz de orada küçük bir sergi gerçekleştireceğiz” dedi.

Merhum sanatçının kızı Hande Tilmaç ise, “Başkanımın vesile olmasıyla sanatçılar parkında babamın yaşaması bizim için çok önemli. Çok halkla iç içe bir insandı benim babam ve yine orada halka iç içe olacak. Bizim için çok güzel bir şey. Başkanıma tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sümer Tilmaç’ın torunu Kerem Cangür de, çok mutlu olduğunu belirterek, “Dedem selam vermeyenlere bile selam veren herhalde en fazla fotoğrafa çektiren sanatçılardan biriydi. Halkın içinde olması beni çok mutlu ediyor” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler