Sosyal medya karıştı!

2015 milletvekili genel seçim sonuçları sonrasında ünlüler, sosyal medya üzerinden değerlendirme yaptı. Kimileri yayınladıkları mesajlarla takipçilerinin yoğun tepkisini aldı.

 Sosyal medya karıştı!
- A +

 

Gülben Ergen, sonuçlar açıklanır açıklanmaz HDP’li milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in 'Tüm partilerin emanetidir aldıkları oylar' sözlerini Instagram sayfasından paylaştı. Mesaj anında tepki topladı. Takipçileri sanatçıyı ‘3 oğlun var şehit geldiğinde hiç ağlama yazıklar olsun’ sözleriyle suçladı. Sanatçı ise kendini 'Yazdığıma bak cevaba gel, durumumuz bu' sözüyle savundu. 

Şehitler için ağlama! 

‘Karagül’ dizisinde oynayan Ece Uslu, HDP’nin siyasi simgesi olan barış işaretini Instagram hesabından paylaşınca olanlar oldu. Takipçileri Ece Uslu’yu yerden yere vurdu. Hayranları oyuncuya ‘vatan haini’, ‘şehitler için bir daha ağlama ya da paylaşma’ yorumunda bulunurken, Ece Uslu yazılanlara sessiz kaldı. 

Kavga etme zamanı değil

ABD'de yaşayan Saadet Aksoy, birlik ve beraberlik dileğinde bulundu: "‘Artık kavga etme değil, birbirimizi dinleme ve anlama zamanı. Bir olduğumuza ne kadar güzel ve güçlü olduğumuzu anlama zamanı." 

Ortak paydada buluşalım 

Filminin çekimleri için yurtdışından dönen Cem Yılmaz, ortaya çıkan tabloyu ‘’Seçimin mutluluk, barış, normalleşme ve ortak paydada buluşma, kaliteli siyaset getirmesini diliyorum’’ sözleriyle yorumladı. 

Keyifleri yerinde 

Tuğçe Kazaz, attığı tweetle olay oldu. Trafik yoğunluğunu gösteren bir kare paylaşan Kazaz, “CHP seçmeninin hâkim olduğu bölgelerde trafik var. Ülkeyle alakaları yok ki, keyifteler" mesajını yazdı. 

Işığınız bol olsun 

Sinan Akçıl, oy sonrası ortaya çıkan manzarayı ‘’Güzel ülkem, ne olursa olsun 75 milyon kardeşin ışığı bol olsun, savaş değil bu, beraber yaşıyoruz, beraber yaşayacağız, beraber öleceğiz’’ sözleriyle değerlendirdi. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler