Seçimde vaat etti Bugün açılışını yaptı

Mardin'in Midyat İlçesi'ne bağlı Gelinkaya Beldesi'nde geçen kasım ayında okul temsilcisi seçilen 7'nci sınıf öğrencisi Ahmet Can Aksöz, orta okula mescit yaptırma vaadini yerine getirdi.

 Seçimde vaat etti Bugün açılışını yaptı
- A +

 

Ahmet Can Aksöz'ün işadamı babasının desteğiyle 20 bin liralık harcamayla, okulun bir bölümü 'Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Uygulama Dersliği, Mescit ve Kütüphane' olarak düzenlendi. Mescit derslik dün törenle açıldı.

Midyat İlçesi'ne bağlı Gelinkaya Beldesi'nde 259 öğrencili Gelinkaya Ortaokulu 7'nci sınıf öğrencisi Ahmet Can Aksöz, geçen Kasım ayında yapılan okul temsilciliği seçimi sırasında, kazanması halinde okula mescit yaptıracağını vaad etti. Okul temsilciliği seçimlerini kazanan Aksöz, işadamı babası İbrahim Aksöz'ün destekleriyle 20 bin liraya malolan, 40 öğrencinin aynı anda namaz kılabileceği mescit, abdest alma bölümü ve kütüphane bulunan mescit derslik tamamlandı.

'Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Uygulama Dersliği, Mescit ve Kütüphane'nin dün yapılan açılış törenine İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, İlçe Müftülük Vaizi İdris Yıldız, Okul Müdürü Murat Bilgin, Okul Aile Birliği Başkanı Abdullah Öztaş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yorum Ekle