Sadece bir kişi için sandık kuruldu

Merkeze bağlı 16 seçmenin bulunduğu Yolveren köyünde 76 yaşındaki Muhtar Mehmet Alcu için sandık Yakıtlı köyünde kuruldu.

 Sadece bir kişi için sandık kuruldu
- A +

 

Sabah erken saatlerde Yakıtlı köyüne giden Alcu, kendisi için köyün camisinde kurulan sandıkta milletvekili genel seçimi için oyunu kullandı. Alcu, yaptığı açıklamada, cumhurbaşkanı seçiminde köyden sadece eşinin ve kendisinin oy kullandığını hatırlattı.

 
 
 
Köydeki diğer seçmenlerin yurtdışında olması nedeniyle cumhurbaşkanı seçiminde sandığın evlerinde kurulduğunu anımsatan Alcu, "Diğer seçmenler Avrupa'da kaldığı için köyde sadece eşim ve ben oy kullanmıştık. Genelde evimize kurulan sandıkta eşimle oy kullanıyordum. Eşim hastanede olduğundan güvenlik gerekçesiyle Yakıtlı köyünde giderek benim için kurulan sandıkta oy kullandım" diye konuştu.

Yakıtlı Köyü Muhtarı 56 yaşındaki Samet Gezici de her yıl Yolveren köyünde kurulan sandığın bu yıl bir kişi için köylerinde kurulduğunu belirtti. Daha sonra sandık kurulu üyeleri de aynı sandıkta oy kullandı. Sandık başkanı da köydeki tek seçmenin oyunu kullandığını ancak saat 17.00'ye kadar bekleyeceklerini ifade etti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler