Ramazan Şenliği coşkuyla başladı

Nilüfer’de bir ay boyunca sürecek olan Ramazan Şenliği coşkuyla başladı.

 Ramazan Şenliği coşkuyla başladı
- A +

 

Şenliklerin ilk gecesinde sevilen sanatçı Turgay Başyayla Cumhuriyet Meydanı’nda verdiği konserle hayranlarını mest etti.

Nilüfer’de Ramazan bu yıl da geleneklere uygun, dayanışma ve coşku içinde geçiyor. Her yıl farklı bir mahallede Ramazan Sokağı’nı açan Nilüfer Belediyesi, bu yıl etkinlikleri İhsaniye Mahallesi’nde Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı’na taşıdı. Nilüfer Belediyesi Anadolu Arastası bünyesindeki hemşehri derneklerinin katılımcısı olduğu Ramazan Sokağı’nda bu yıl 48 dernek stant açarak yörelerinin hem lezzetlerinden hem de kültürel değerlerinden örnekler sunuyor.

Halkın büyük ilgi gösterdiği Ramazan Sokağı’nda hem büyükler hem de küçükler için gösteriler vardı. Çocuklar sahnede yapılan balon şov ile keyifli anlar yaşadı. Eğlence Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Turgay Başyayla’nın sahne almasıyla daha da arttı. Söylediği türkülerle Anadolu rüzgarı estiren Başyayla, hayranlarını coşturdu. Bazı izleyiciler sahneye çıkarak Başyayla ile birlikte harmandalı oynadı. Başyayla söylediği ilahilerle de gecede manevi coşkuyu doruğa çıkardı.

Müziği ve sergilediği oyunlarla izleyenlerden büyük alkış alan ünlü sanatçıya gecenin sonunda Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman, çiçek vererek konser için kutladı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler