Plajda hareketli dakikalar

Sarıyer’de serinlemek için denize giren bir genç, dalgaların arasında kayboldu. Kaybolan genci bulmak için başlatılan çalışmalar sırasında ise bir şahsın boğulma tehlikesi geçirmesi hareketli dakikalara neden oldu.

 Plajda hareketli dakikalar
- A +

 

Olay, Sarıyer Kısırkaya Plajı'nda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 25 yaşındaki Hakan Aslan arkadaşıyla birlikte plaja geldi. Serinlemek için arkadaşıyla birlikte denize giren Aslan dalgaların arasında kayboldu. Yanındaki arkadaşı Aslan’a müdahale etmeye çalıştı ancak yetersiz kalınca olay yerine sahil güvenlik ve kıyı emniyeti ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler yaklaşık 3 saat boyunca genci aradı. Bir sonuca ulaşılamayınca olay yerine dalgıç istendi. Olay yerine sevk edilen dalgıçlar hazırlıklarını tamamlayarak genci bulmak için denize açıldı.

Gencin dalgalar arasında kaybolduğunu gören vatandaşlar, “Denize giriyordu. Yanında biri daha vardı. Bir anda kayboldu. Buranın tehlike olduğunu biliyoruz. Ama ücretsiz olduğu için buraya geliyoruz” dedi.
Öte yandan genci arama çalışmaları sürerken, olayın yaşandığı yere yakın yerde bir şahıs boğulma tehlikesi geçirdi. Burada da bir anda hareketli dakikalar yaşandı. Olayı gören ekipler şahsın yardımına koştu. Ekipler şahsa can simidi attı. Şahıs uzun uğraşlar sonucu denizden çıkarılarak kıyıya getirildi. O anlar ise İHA kameralarına yansıdı.

Dalgaların arasında kaybolan Aslan’ı arama kurtarma çalışmaları ise sürüyor. 

Yorum Ekle