Oya Aydoğan’ın ölümünden Lerzan Mutlu'yu sorumlu tutmuşlardı...

Lerzan Mutlu daha önce özel bir televizyon kanalında Oya Aydoğan'la birlikte sunuculuk yapmıştı. Ünlü sunucu Lerzan Mutlu'nun Oya Aydoğan'ın ölümünden kendisini sorumlu tutan Deniz Akkya, Seren Serengil ve Pınar Bent'e açtığı 30 bin liralık tazminat davası mahkeme tarafından reddedildi. Mahkeme, Lerzan Mutlu hakkında kullanılan ifadelerin düşünce özgürlüğü kapsamına girdiğini ifade etti.

 Oya Aydoğan’ın ölümünden Lerzan Mutlu'yu sorumlu tutmuşlardı...
- A +

 

Lerzan Mutlu daha önce özel bir televizyon kanalında Oya Aydoğan'la birlikte sunuculuk yapmıştı. Oya Aydoğan 8 Mayıs 2016'da aort damarı yırtılması nedeniyle hastaneye kaldırılmış ve 15 Mayıs 2016 tarihinde hayatını kaybetmişti.

 

Deniz Akkaya ve Seren Serengil kendi sundukları başka bir programda Oya Aydoğan'ın arkadaşı olarak tanıtılan Pınar Bent'i çıkartmıştı. Programda Oya Aydoğan'ın ölümünün strese bağlı olduğu ve ölümüne partneri Lerzan Mutlu'nun sebep olduğu iddia edilmişti.

'DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜDÜR HAKARET YOK'

Lerzan Mutlu bu gelişmeler üzerine kendisine alenen ve dolaylı hakarette bulunduklarını iddia ederek Seren Serengil, Deniz Akkaya ve Pınar Bent'e 30 bin liralık manevi tazminat davası açtı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada geçtiğimiz günlerde karar verildi. Mahkeme Lerzan Mutlu'ya yönelik üstü kapalı eleştirel yorumların yapıldığını, söz konusu yorumları ifade ve düşünce özgürlüğü kapsamında kaldığı, direkt olarak Lerzan Mutlu'ya yönelik hakaret veye rencide edici vbir sözğn kullanılmadığı gerekçesiyle tazminat şartlarının oluşmadığını beyan ederek davayı reddetti.
 

İlgili haber için tıklayın.

Fırıncılar sokak ortasında çiftetelli oynadı

Yorum Ekle

İlgili Haberler