sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


İşte ölüm yolculuğu

 Suriye sınırından Türkiye’ye sığınan mülteciler, Bodrum’dan şişme botlarla Yunanistan’a kaçmaya çalışıyor...

 İşte ölüm yolculuğu
- A +

 

Sabaha karşı Bodrum’un Akyarlar Mahallesi Aspat Mevkii’nde bir araya gelen ilk kaçak grubu, 8 metrelik lastik botla denize açılmak üzereyken devriye gezen jandarma ekiplerince yakalandı.

Bir kısım kaçağın ağaçlık alana kaçması sonucu bölgede arama çalışması başlatıldı. Sahil ve ağaçlık bölgede toplam 60 Suriyeli kaçağın yakalandığı belirtildi.

İkinci kaçak grubu ise Fener Burnu’nda buluştu. Sabah 04.30 sıralarında pompalarla şişirdikleri 8 metrelik lastik bota motor da takan grup, suya indi. DHA kamerasına takılan o anlarda botun motorunun bir türlü çalıştırılamadığı görüldü.

2 KİŞİ DENİZE DÜŞTÜ

Ardından motoru çalıştıran grup, bir babanın eşi ve iki çocuğuyla bota binmesi için beklemeye başladı. Diğer kaçakların yardımıyla ikisi çocuk 4 kişi, güçlükle bota alındı.

İçinde 30 kişinin bulunduğu botun motoru, harekete geçtikten kısa bir süre sonra tekrar arızalandı. Bu sırada 2 kişi denize düştü.

Bölgede devriye gezen Sahil Güvenlik ekipleri kaçakları fark edip buraya yöneldi. Arkadaşlarının yardımıyla botun kenarındaki iplere tutunan suya düşen iki kaçak, tekrar bota alındı.

ZOR BELA KOS'A ULAŞTILAR

Botun motorunu çalıştırmayı başaran kaçaklar, tekrar yollarına devam etmeye başladı. Kaçakların bulunduğu bölgeye yönelen Sahil Güvenlik ekipleri, geri dönmeleri konusunda uyardı.

Ancak uyarılara uymayan kaçaklar, sık sık önlerini kesen Sahil Güvenlik Botuna rağmenYunanistan’ın Kos Adası’na çıkmayı başardı.

HEPSİ O KADAR ŞANSLI DEĞİLDİ

itez yakınlarından denize açılan üçüncü grupta; yaklaşık 35 kaçağın içinde bulunduğu lastik bot, saat 05.00 sıralarında motor arızası nedeniyle Yunan karasularında hareketsiz kaldı.

Devriye gezen Yunan Sahil Güvenlik ekipleri, kaçakları yakaladı. Yunan botuna alınan kaçaklar Kos’a götürüldü.

SON 48 SAATTE SURİYELİ GİRİŞİ HIZLANDI

Suriye'nin Haseke bölgesinde Tel Abyad'da Kürt militanlar ve IŞİD arasındaki çatışmalar sürüyor. 

IŞİD'in son ilerlemesi sonrası Türkiye'ye 3 bini aşkın mülteci sığındı

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi yakınında yaşanan çatışmalardan kaçan 3 bin 337 Suriyeli son iki günde Türkiye'ye giriş yaptı. IŞİD'in bombardımana tuttuğu Tel Abyad'da Kürtler İslamcı militanları şehirden uzaklaştırmaya çalışıyor.

Yetkililer, sınırdan giriş yapan Suriyelilere biyometrik kayıt ve sağlık kontrolü yapıldığını söyledi. Türkiye'de resmi rakamlara, 4 yıldır süren iç savaştan kaçan 1.8 milyon Suriyeli bulunuyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler