İmam nikahlı karısından şiddet görünce...

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde 45 yaşındaki terzi Tuncay Gönen, dini nikahlı eşinden şiddet gördüğünü iddia ederek hükümetten erkeklerin korunması için yasa çıkartmasını istedi. Gönen, kameralar önünde boşandığı eski eşinden af dileyip, tekrar kendisine dönmek istediğini de sözlerine ekledi.

 İmam nikahlı karısından şiddet görünce...
- A +

 

Marmaris’te 30 yıldır terzilik yapan Tuncay Gönen, 2009 yılında tanışıp imam nikahı ile yaşadığı Y.A.’nın kendisine şiddet uyguladığını ileri sürdü. İmam nikahlı eşinin kendisine dayak atıp, küfür ettiğini, anahtarla taciz ettiğini anlatan Gönen, artık dayanacak gücü kalmadığını söyledi.

Eşiyle olan davaları nedeniyle geldiği adliye önünde gazetecilere açıklama yapan Gönen, "7 yıldır Y.A. tarafından görmediğim işkence ve şiddet kalmadı. Bana 50’ye yakın dava açtı ama hepsinden beraat ettim. Beni taciz ederek durmadan dava açıyor. Bana esnaf arkadaşlarımın yanında şiddet uygulayarak küçük düşürmeye çalışıyor. Karakola ve adliyeye gitmekten usandım. Hep kadın hakları deniliyor. Nerede erkek hakları? Erkek haklarını savunan yasanın çıkartılmasını istiyorum. Gördüğüm şiddetten dolayı Marmaris’i terketme kararı aldım. Ancak davalar sürdüğü için ayrılamıyorum" dedi.

Kameralar önünde boşandığı eşine de seslenen Gönen, kendisini affetmesini istedi. Gönen, evli erkeklere de eşlerinin kıymetini bilmeleri tavsiyesinde bulunup, mutluluğu başka kadınlarda aramamalarını tavsiye etti.

Yorum Ekle