İlçeyi ayağa kaldıran olay

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde bugün peş peşe 3 kez şiddetli patlama sesi duyuldu. İlçede evlerde sarsıntı meydana gelirken Kaymakam Caner Yıldız, patlama sesinin neden kaynaklandığının henüz belirlenemediğini söyledi.

 İlçeyi ayağa kaldıran olay
- A +

 

Samsun kent merkezine 37 kilometre uzaklıkta olan 136 bin 944 nüfuslu Çarşamba İlçesi’nde, peş peşe 3 kez duyulan patlama sesi ilçede paniğe neden oldu. 

Patlama sesi ile birlikte özellikle Hürriyet Mahallesi’nde sarsıntı oluştu. Olay sonrasında patlama sesinin nedeninin bulunması için İlçe Kaymakamlığı tarafından çalışma başlatıldı. Sarsıntıyı kendilerinin de hissettiğini söyleyen İlçe Kaymakamı Caner Yıldız, "Sesi biz de duyduk ama esas deniz kenarındaki bölgelerde daha yoğun hissedildi. 

Evler sarsıldı. Ekiplerimiz araştırıyorlar. Yeryüzünde bir değişiklik var mı diye bakıyoruz. Ses gökyüzünden geldi. Ben Meteoroloji Bölge Müdürümüzle de görüştüm, onlar da bakıyorlar. Şu anda kesin bir şey yok. Doğa olayına benziyor ama ne olduğunu henüz netleştiremedik. Arka arkaya 3 defa patlama sesi duyuldu. Birincisi çok büyüktü ve sarsıntı meydana geldi. Ama kimse ne olduğunu anlayamadı. Bütün ekiplerimiz bu konu ile ilgili araştırma yapıyor" dedi. 

Yorum Ekle