Burkay seçim sonuçlarını değerlendirdi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, seçim sonuçlarının Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.

 Burkay seçim sonuçlarını değerlendirdi
- A +

 

İş dünyası temsilcileri olarak her fırsatta 2015’in zor bir yıl olacağını ifade ettiklerini hatırlatan Burkay, yazılı açıklamasında şunları dile getirdi: “Seçimlerimizi, dünyada ekonomik ve siyasi konjonktürde önemli parametre değişikliklerinin yaşandığı bir dönemde gerçekleştirdik. Ortaya çıkan tablo, koalisyon hükümetine işaret ediyor. Seçim sonuçlarının milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Türkiye’nin nitelikli büyüme ve kalkınma hedefleri olduğunu belirten Burkay, “Tüm siyasi partilerimiz ortaya çıkan bu kritik tabloda ülkemizin ortak hedefleri doğrultusunda hareket etmeli. Ekonomi ve kalkınma hedeflerimiz, siyasi mücadelenin önünde olmalı. Ortaya çıkan tablodan tüm siyasi partiler, Türk milletinin verdiği mesajı alarak diyalog ortamını hâkim kılacak bir sürecin de başlangıcını yapabilmeli. Global ekonominin rekabeti zorlaştıran koşulları ile mücadele ederken üretilecek iç sorunlar, Türkiye olarak önümüzde yeni bir engel olacaktır. Asgari müşterekler etrafında birleşerek ve ortak milli hedeflerimiz doğrultusunda çalışarak ulaşılamayacak hiçbir hedefimiz yoktur. Yeter ki sağduyu ve uzlaşma kültürü ile hareket edelim.” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler