Bu siteye girdikten sonra sadece 60 saniyeniz var!

Bir internet sitesi düşünün, girebilmek için binlerce kişiyi beklemek zorundasınız; dahası da siteye girdikten sonra sadece 60 saniyeniz var, sonra siteden otomatik olarak kovuluyorsunuz!

 Bu siteye girdikten sonra sadece 60 saniyeniz var!
- A +

 

Washington Post'un tasarımcılarından Justin Foley'in geliştirdiği mostexclusivewebsite.com internet sitesinin sıradışı bir özelliği var. O da herkesin dilediği gibi siteye kolayca girememesi ve hatta sitede kalamaması!

Siteye girer girmez ilk dikkat çeken nokta 60'dan geriye doğru sayan bir sayaç. Haberi hazırladığımız TSİ 17.25 sularında sırada 17 bin 526 kişi bekliyordu. Yani 'bilet' alıp kuyruğa girdiğimiz anda 17 binden fazla kişi 60'ar saniye beklemek durumundayız.

Siteye girmeyi başaranlar ise siteyi ancak 60 saniye dolaşabiliyor ve 60 saniye sonunda siteden otomatik olarak atılıyor. Siteye girmek için ise tekrar bilet alıp sıraya girmek gerekiyor.

DÜNYANIN EN 'GEREKSİZ' SİTESİ

Sitenin kurulumundan itibaren 150 bine yakın ziyaretçi pes etmeyip kapıdan içeri adımını attı. Toplamda ise 300 binden fazla kişinin siteye girmeye çalıştığı kaydedildi.

Justin Foley’nin eğlence olsun diye kurduğunu söylediği websitesi, şimdiden ‘Hiçbir işe yaramayan websiteleri‘ sıralamasında zirveye yerleşti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler