Bu mahallede imar planı yok

Bursa’nın Nilüfer İlçesi’ne bağlı Tahtalı Mahalle Muhtarı Mehmet Oktay, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Bursa’nın en eski yerleşim alanlarından biri olan mahallemizde en büyük sıkıntımız imar planının olmaması” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer İlçesi’ne bağlı Tahtalı Mahalle Muhtarı Mehmet Oktay, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Bursa’nın en eski yerleşim alanlarından biri olan mahallemizde en büyük sıkıntımız imar planının olmaması. Bursa’nın en eski mahallelerinden biri olan Tahtalı’da tarihi eser çok fazla. Gerekli imar planı da olmadığı için mahallemizde doğalgazımızda yok. Bu konuda vatandaşımız çok mağdur. Yetkililerden bu konunun bir an önce çözüme kavuşturmasını istiyoruz” dedi.

TARİHİ KÖPRÜ YETMİYOR

Tahtalı Mahalle Muhtarı Mehmet Oktay mahallede ulaşımda da tek bir yerde sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “Mahallemizde 50 yıldır kullanılan bir köprü artık ihtiyaçlara cevap vermiyor. Öyle bir yere yapılmış ki, yolun bittiği yerde ortaya çıkan bir köprü. Köyümüze gelen bir yabancı, yolun sonunu bilmediği için aniden önüne çıkan köprüyü görmediği için köprüden aşağı uçuyor. Son 1,5 yıl içerisinde 12 araç köprüden kanala uçtu. Bu köprüyü Büyükşehir’den başkasının yapması mümkün değil, çünkü ruhsat Büyükşehir Belediyesi’ne verilmiş. Köprünün acil bir şekilde yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

EĞİTİMDE SIKINTI YAŞAMIYORUZ

Eğitim konusunda bir sıkıntı yaşamadıklarını da kaydeden Oktay, sözlerini şöyle sürdürdü; “Okulumuzda derslik sıkıntısı vardı. Nilüfer Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey, okulumuza anasınıfı yaparak sıkıntımızı çözdü. Sağlıkta aile hekimimiz haftada bir gün geliyor ve herhangi bir sıkıntımız yok. Spor tesisimiz mahallemizde hiç yok. Bir arazimiz vardı, hazineye geçtiği için Büyükşehir ve Nilüfer belediyeleri bu araziye spor tesisi yapamıyor. Bu arazi hazineden kiralanıp yapılması gerekiyor. Kadınların düğün, nişan yapabileceği kapalı bir alanımız yok” dedi. Muhtar son olarak, “Köylümüz adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ