Reklamı AçReklamı Kapat

AK Parti’de yoğun trafik

CHP, MHP ve HDP’den sonra bugün de AK Parti'nin Meclis Başkan adayı belli olacak. Davutoğlu'nun açıklamayı CHP’nin adayı Deniz Baykal’ın ziyareti öncesinde yapması bekleniyor.

 AK Parti’de yoğun trafik
- A +

 

Dün akşam Özel Pangaltı Ermeni Okulları’ndaki iftara katılacağı duyurulan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın Ankara’ya davet edilmesi dikkat çekti. Adı Meclis Başkan adaylığı için geçen Avcı, dün akşam Davutoğlu’nun vekillere verdiği yemeğe de Davutoğlu gibi 10 dakika geç kaldı ve Davutoğlu ile ayrı kapılardan aynı anda salona girdi.

AK Parti'de, Meclis Başkanlığı'na aday göstereceği isim konusunda istişare süreci devam ederken bugün Meclis Başkan adayının açıklanması bekleniyor. Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın adaylık konusunda bir adım önde oldukları belirtiliyor. Volkan Bozkır ve Ayşenur Bahçekapılı'nın isimleri de kulislerde konuşuluyor.

NABİ AVCI PROGRAMINI İPTAL EDİP ANKARA'YA GİTTİ

Milletvekilleri görüşmenin ardından iftar için beklerken, Avcı, Davutoğlu’nun daveti üzerine Özel Pangaltı Ermeni Okulları’ndaki iftar programını son anda iptal ederek genel merkeze geldi. Davutoğlu ve Avcı, görüşmenin ardından iftar yemeğinin yendiği salona da aynı anda ancak ayrı kapılardan girdiler

Ak Parti'nin olası bir koalisyonda bakanlık sayısını artırmayı ilk aşamada düşünmediği de ifade edildi. Sayının artmasının bütçeye bir yük getireceğini göz önünde bulunduran partide daha önce yapılan değerlendirmelerde bazı bakanları bölünme talebine karşın, "Koalisyon tablosu çerçevesinde kırmızı plaka peşindeler algısı ortaya çıkabilir" yorumları yapıldı.

Ak Parti, seçim öncesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'nı ayırma ve bir de Ar-Ge Bakanlığı kurma planı yapmıştı. Ancak koalisyon tablosu nedeniyle talebe karşın bu düzenlemeler "şimdilik" ileri bir tarihe bırakıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler