1919 metrelik Türk bayrağı açıldı

19 Mayıs'ın 96. yıl dönümü dolayısıyla, 1919 metre uzunluğundaki dev Türk bayrağı, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından Samsun sokaklarında gezdirildi.

 1919 metrelik Türk bayrağı açıldı
- A +

 

Büyük Önder Atatürk'ün Samsun'a çıkış tarihi 19 Mayıs'ın 96. yıl dönümü dolayısıyla, 1919 metre uzunluğundaki dev Türk bayrağı, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından Samsun sokaklarında gezdirildi.

Atatürk'ün 18 silah arkadaşıyla 19 Mayıs 1919'da Samsun'a adım attığı yerde bulunan Atatürk Anıtı'nda başlayan, Samsun Valiliği'nin organizatörlüğündeki "Gençlik ve Bayrak Yürüyüşü", Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın katılımıyla Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi. 

Yürüyüşün ardından, Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu meydanda konser verdi.

Bakan Kılıç, kentte gösteri uçuşu yapan Türk Yıldızları Akrobasi ekibini tebrik etti. Ardından Bakan Kılıç, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verdi.

Eydın'ın Didim ilçesinde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde bir araya gelen bin 919 kişi, koro halinde Gençlik Marşı'nı seslendirdi.

Didim Belediyesince, Gençlik Festivali kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen "Didim Söyleyecek Dünya Dinleyecek" etkinliğinde, Ege Orkestrası'nın konserinin ardından, koroyu oluşturan bin 919 kişi Gençlik Marşı'nı söyledi.

Gençlik Marşı'nın bin 919 kişi tarafından okunduğu, etkinliği takip eden noter tarafından da onaylandı.

Sunucu Hakan Doğanay, konuşmasında, dünyada benzer çok sayıda proje olduğunu belirterek, "birisine eşlik etmeden, koro halinde canlı enstrümanlar eşliğinde en çok kişinin şarkı söylemesi"yle ilgili Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurulacağını söyledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler