İşte Prens William'ın yeni işi

İngiltere tahtının iki numaralı varisi olan Cambridge Dükü Prens William hava ambulans pilotu olarak yeni işine başlarken "heyecanlı" olduğunu itiraf etti.

  İşte Prens William'ın yeni işi
- A +

 

Prens William Eylül ayında bir sivil pilot kursunu tamamladı. Ardından Doğu Anglia Hava Ambulansı ekibinde görev yapmak için özel eğitim gördü.

Prens William bu sabah 07:00'de yeni işine başlarken "Bu benim ilk günüm, heyecanlıyım" dedi ve ekledi:

"Yağmurlu bir günde işe başlıyorum. Bu eğitim büyük çaba ve sabır gerektirdi ama şimdi iş başındayım ve bir an önce harekete geçmeyi sabırsızlıkla bekliyorum."

Sağlık görevlilerinden bir ekip ile birlikte yardımcı pilot olarak çalışmak Prens William'ın asıl işi olacak.

Günde 9,5 saat görev yapacak, dört gün çalışıp dört gün izinli olacak; ama çalışma programı belirlenirken kraliyet görevleri de göz önüne alınacak.

Hava ambulansı faaliyeti yürüten Bond Air Services tarafından istihdam edilen Prens William, maaşını yardım kurumlarına bağışlıyor.

Kendisi de hayır kurumu statüsündeki Doğu Anglia Hava Ambulansı'nın Genel Müdürü Patrick Peal, faaliyetlerine devam etmek için yılda 7,5 milyon sterlin bulmaları gerektiğini, Prens William'dan hem pilot olarak hem de kurumu kamuoyunda daha iyi tanıtmak için faydalanacaklarını söyledi.

Prens Wlliam Mayıs ayında küçük çocuğu Prenses Charlotte doğduğundan beri, prens ve ailesi zamanlarının çoğunu Norfolk'daki evlerinde geçirmişti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler