Reklamı AçReklamı Kapat

Yusuf ve Furkan kampı değerlendirdi

Bursaspor’un, Antalya Belek’te gerçekleştirdiği devre arası kampı sona ererken yapılan son idmanın ardından Yusuf Erdoğan ve Furkan Soyalp kampı değerlendirdi.

Yusuf ve Furkan kampı değerlendirdi
- A +

 

Yusuf Erdoğan kampı değerlednrirken şöyle konuştu; Güzel bir kamp geçirdiğimizi söyleyebilirim. Devre arası kamplarında özellikle hazırlık maçı yapmak takım olma anlamıdna önemli. O yüzden de son hazırlık maçıyla bu kampı bitirdik hayırlısıyla sakat vermeden. Bizim için de deneyim oldu. Yeni gelen arkadaşlarımızla birlikte inşallah, ikinci yarı başka bir Bursaspor izlettireceğimizi düşünüyorum. İyi bir güç depoladık bu kampta. İnşallah ikinci yarıda meyvelerini toplarız.
Hücum oyuncuları için gol ve asist yapmak güzel duygular. İnşallah bunu da lige yansıtırsak ayrı bir keyif olur bizim için. Elimizden gelenin en üst seviyesinde Bursaspor’a hizmet etmek istiyoruz. 
'Kampın yıldızı olarak kimi gösterebilirisin' sorusuna ise Yusuf; Takım olarak çok iyi çalıştık. O yüzden de kampın yıldızı Bursaspor diyelim. Öncelikle ilk maçımız kupa. Hedefimiz kupayı almak. Bu seyirci Avrupa kupalarını hak eden bir seyirci topluluğu. O yüzden stadımızla, camiamızla Avrupa’da olmak istiyoruz. Tabii ki de hedefimiz ligde ilk 4 içerisine girmek. Hem kupayı alıp hem de ilk 4 içerisine girersek Avrupa kupalarını garantilemiş oluyoruz aynı zamanda. Bursaspor’da hedef her zaman şampiyonluktur, yükseklere oynamaktır. Toplayabildiğimiz kadar puanı toplayıp üst sıralarda yer almak istiyoruz. 
Her futbolcu ister oynamayı. Bende elimden geleni yaptım. Hocamız en iyi kararı verecektir. Bizim işimiz sadece çalışmak, kararı hocamıza bırakıyoruz" dedi.
Furkan Soyalp ise kamp değerlendirmesinde "Yoğun bir kamp geçirdik ama bizim için daha yararlı oldu. Açıkçası benim için de kampın yıldızı Yusuf Erdoğan’dı. Evlendikten sonra hemen buraya geldi. Kamptaki maçlarda da goller attı belki evliliğin verdiği bir motivasyon olabilir. Kendisi mütevazi davrandı ama bence kampın yıldızı Yusuf Erdoğan’dı. Güzel bir kamp geçirdik, sakatlık olmadı bu bizim için sevindirici, umarım lige de yansır. Kupada da turu geçip ondan sonra lige odaklanmak istiyoruz. Daha düzenli oynamak istiyorum bunun için çalışıyorum. Umarım hedeflerime ulaşabilirim. Tabii bunun kararını verecek olan hocamızdır. Bende ona sonsuz güveniyorum, söylediklerini yapmaya çalışıyorum çünkü beni ileriye taşıyacak olan da onun görüşleri. Biraz daha o yüzden, onun eline bakıyorum. Ona bırakıyorum, çünkü bu konuda çok fazla fikir beyan edemiyorum. Benim tek yapmam gereken çalışmak. Şu anda elde ettiğim pozisyondan sonra gitmek istemiyorum. Bu formanın hakkını vererek oynadıktan sonra kulübüme maddi olarak bir şeyler kazandırabilirsem ancak o zaman gitmek isterim. Şu an Bursaspor benim ailem gibi, ben burada yetiştim. O yüzden buradan gitmek istemiyorum. Burada kalıp kendimi ispatlamak istiyorum en azından bu formanın hakkını vermek istiyorum, hakkını vermeden gitmek istemiyorum" ifadelerini kullandı.
Adnan Batır / Antalya Belek

Yorum Ekle

İlgili Haberler