19. Temmuz 1979 tarihinde Bulgaristan’ın Ardino kasabasında dünyaya geldi.

İlkokulu Bulgaristan’da, geriye kalan eğitim hayatını ise Türkiye’de tamamlamıştır. Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve İşletme bölümlerinde eğitim görmüştür. Üretim sistemleri, stratejik planlama, analiz, bütçe, ERP, süreç yönetimi, forecast, proje yönetimi ve üst yönetimde birikimleri; Otomotiv, Tekstil ve Medikal sektörlerinde de 13 yıllık yöneticilik tecrübesi vardır. Halen Sigmatech Teknoloji San. ve Tic. A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO'luk görevlerini yürütmektedir. 

Strateji, inovasyon, nanoteknoloji, tıbbi cihazlar, startup, endüstri 4.0, nesnelerin interneti, yapay zeka; felsefe, edebiyat, basketbol ve futbol ilgisini çekmektedir.

20 yıla yakın lisanslı futbol (amatör lig) oynamıştır. Uzun yıllar blog ve forum yazarlığı yapmıştır. Massiad, Rumelisiad, Kalder, Eğridere Kültür ve Dayanışma Derneği, Fenerbahçe Spor Kulübü gibi sivil toplum örgütlerinde üye olarak görev almaktadır. Evli ve biri 4, diğeri 3 yaşında 2 kız çocuğu sahibidir. İngilizce ve başlangıç seviyesinde Bulgarca dillerini bilmektedir.