Reklamı AçReklamı Kapat

Vücudunuzu deldirirken bir kez daha düşünün

Başta kulak ve burunda insan vücudunun yansıması olan birçok nokta bulunduğunu belirten uzmanlar, kulak ve burun delinirken bu noktaların zarar görmemesi gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Vücudunuzu deldirirken bir kez daha düşünün
- A +

Kulak deldirmenin son zamanlarda yaygınlaştığını söyleyen İnegöl Devlet Hastanesi Tamamlayıcı Tıp ve Fizik Tedavi Doktoru Hüseyin Avni Çöl, insan vücudunun bütün organlarının kulakta yansımaları olduğunu, vücuttaki herhangi bir ağrının kulaktan teşhis edilebileceğini belirtti. Çöl, "Asıl mesele hijyen. Yaptırılacaksa hijyenik bir ortamda yaptırılması gerekiyor. Vücudumuz bir bütün halinde işliyor. Herhangi bir bozukluk, kusur veya delik vücudun tamamını etkiliyor. O yüzden kulak deldirilen nokta, dahi özel olarak seçilmiştir. Tecrübe edilerek bulunmuştur, binlerce yıllık gelenektir. O nokta, Çin tıbbında, doğu tıbbında vücuda en az zarar verecek olan noktadır aslında, tesadüfi değildir" dedi.

Dövme yaptırılmamasını tavsiye eden Çöl, "Tercih edilecekse, özellikle çok fazla, üst üstte, arka arkaya, aynı organ üzerinde, özellikle kulakta veya burunda, dudak çevresinde, dilde, göbekte ya da vücudun herhangi bir noktasında olmamalı. Buralarda piercing uygulaması veya delik yapmamak gerekiyor. Vücudun bütün işleyişine etki ediyor. Bozucu alanlar diye tabir ettiğimiz alanlar oluşturuyor. İlla ki küpe takmak istiyorlarsa, dediğimiz gibi vücuda en az etkisi olan o kulak memesinde belirlenen noktayı deldirsinler” diye konuştu.

İHA

Yorum Ekle


VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ