ankara escortVe TFF Lucescu ile ayrılığı açıkladı

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun sözleşmesi karşılıklı anlaşmayla feshedildi. Lucescu ayrılık sonrası, "Gençleştirme hedefini tamamladığımıza inanıyorum" dedi.

Ve TFF Lucescu ile ayrılığı açıkladı
- A +

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun sözleşmesinin karşılıklı anlaşmayla feshedildiğini açıkladı.

A Milli Futbol Takımı'nda Lucescu dönemi sona erdi. Ayrılık kararı sonrası hem TFF hem de Lucescu'dan açıklama geldi.

TFF: "Lucescu'ya teşekkür ederiz"

TFF'den yapılan açıklamda, şunlar ifade edildi. 

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile bugün yapmış olduğu toplantının ardından Rumen teknik adamın sözleşmesinin karşılıklı feshedilmesi konusunda kendisiyle anlaşma sağladı. Türkiye Futbol Federasyonu olarak, Türk futbolu için yapmış olduğu çalışmalar ve A Milli Takım'da geleceğin takımını oluşturmak adına genç futbolcular konusunda gösterdiği hassasiyet için Sayın Mircea Lucescu'ya teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz."

Lucescu: "Gençleştirme hedefini tamamladığımıza inanıyorum"

Toplantının ardından bir açıklama yapan Rumen teknik adam ise "Türkiye A Milli Takımı'nın kadrosunu yenilemek ve gençleştirmek hedefiyle çıkmış olduğumuz yolda çalışmalarımızı tamamladığımıza inanıyorum. Geldiğimiz süreçte, yaklaşmakta olan 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde TFF yönetiminin ve yeni teknik direktörün önünü açmak için karşılıklı anlaşarak bu kararı aldık. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyelerine görev sürem boyunca bana inandıkları ve destekledikleri, ekibime de çalışmalarımda bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Türkiye'nin kalbimde daima özel bir yeri olacak" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler