Reklamı AçReklamı Kapat

‘’Tek umudumuz; çocuklar gülsün’’

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi bünyesinde kurulan Bilim Elçileri Kulübü faal olarak projelerine devam ediyor.

‘’Tek umudumuz; çocuklar gülsün’’
- A +

 Dost Meclisi adı altında kurdukları arkadaş grubundaki görevdeşlikten doğan kuvvetle Bilim Elçileri Kulübü olarak yollarına devam eden üniversiteli gençler ‘’TEK UMUDUMUZ; ÇOÇUKLAR GÜLSÜN’’ adlı projesinin ikinci ayağında Keles Kıranışıklar köyündeydi. 

Karlı bir havada mesafeleri tanımayarak yollara düşen Bilim Elçileri Kulübü köye ulaştığında meraklı miniklerin ilgisiyle karşılaştı. Bilim Elçileri deney malzemeleriyle sınıfa girdiklerinde çocukların yüzünü heyecan kaplamıştı. Hepsi birden Bilim Elçisi olan arkadaşlara merakla bakıyorlardı. Onların da istediği zaten buydu. -Meraklı bakan gözler-  Önce deneyler yapacaklarını açıklayıp sonrada etkinliğin en eğlenceli kısmı Bilim Şov izleyeceğiz dediler. Deneylere başlandığında eğlenceli dakikalar ve gülüşmeler yaşandı. Hepsi birden aslında bilimle tanışmanın bilimle ilgili birkaç bilgi öğrenmenin sevinci içindeydiler. 3 farklı deneyi uygulamalı bir şekilde yaptıktan sonra eğlenceli kısım olan Bilim Şova geçildi. Bilim Şovda etkileyici deneyler sergileyen bir Bilim Avcısı merakla, heyecanla izlendi ve bolca alkışlandı. Daha önce böyle bir etkinlikle karşılaşmadıklarını, sevinç duygularını aktaran birkaç öğrenci Bilim Elçileri okuldan ayrılmadan önce tekrar gelmelerini ve yeniden etkinlik düzenlemelerini istediler. Öğrencilerin gözlerinden ve yüzlerinden etkinliklerden keyif aldıklarının anlaşılmaması mümkün değildi.  Bilim Elçileri Kulübü projelerine farklı Köy Okullarında devam etmek üzere ayrıldılar.

Bilim Elçileri Kulübü kurulduğunda amaç edindikleri sevgiyi umudu aşılamanın yanında bilimi sevdirmek adına belirledikleri vizyon çerçevesinde Köy Okullarında hedefledikleri öğrenci sayısının 2019 yılına 2 Bin 500 olduğunu söylediler. Bilim Elçisi arkadaşlar görev edindikleri şeyin sadece Bilimi aktarmak değil okul dönemleri dışında da tadilat ve muhtelif ihtiyaçlar adına gerek Bursa Köyleri gerekse diğer şehirlere yardıma muhtaç okullarda etkinlikler düzenleyeceklerini belirttiler. Çünkü BİLİM ELÇİLERİ KULÜBÜ için en önemli şey çocukların mutluluğu; Hayata güler yüzlü bakan bir birey oluşturmak yarınların yeniden inşası için en güzel gaye…

Çocuklar gülerse, dünya güler…

Bursa.com

 

 

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ