Şimşirgil: "Kimsenin şüphesi olmasın, bu savaşı Türkiye kazanacak"

Ünlü tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Bursa'nın Gemlik ilçesinde verdiği konferansta, “Zeytin Dalı” operasyonunu değerlendirdi.

Şimşirgil: "Kimsenin şüphesi olmasın, bu savaşı Türkiye kazanacak"
- A +

 

Gemlik Belediyesi, Milli Türk Talebe Birliği ve UÜ Evrensel Hukuk Topluluğu iş birliği ile Asım Kocabıyık Kültür Merkezi’nde “Zeytin Dalı” operasyonu konulu konferans tertiplendi. Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve Doç. Dr. Oğuz Sadık Aydos’un konuşmacı olarak katıldığı konferansa öğrenciler büyük ilgi gösterdi. “Bu ülkede ilk defa bir adam savaşı seçti” diyerek sözlerine başlayan Şimşirgil, Amerika’nın ve terör örgütlerinin savunucuların, “4 bin TIR silahın orada ne işi var? Kimin için soktu Amerika bu silahları? Çünkü bir tek hedef var; o da Türkiye. Diğerlerinin işi bitti. Tek ayakta kalan ülke sensin, sana da diz çöktürmek istiyorlar“ ifadelerini kullandı.

Ahmet Şimşirgil, “Kimsenin şüphesi olmasın, bu savaşı Türkiye kazanacaktır” dedi.

Sultan Abdülhamid Han döneminin siyasi çalkantılarına dikkat çeken Şimşirgil, “İçinde bulunduğumuz dönem, Abdülhamid döneminin aynısıdır. Dönemin insanları o büyük hakanı iyi anlayamadı. Ama şimdi halkımız Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ı çok iyi anlıyor ve her zaman onun yanında” dedi. Prof. Dr. Şimşirgil, Osmanlı Devleti’nin bu topraklara son derece önemli bir zenginlik bıraktığını, ancak bu zenginliklerin farkında olunmadığını ifade ederek, “Medeniyetimizin düşmanları 2. Abdülhamid Han’ı tahtan indirip bu zenginliklerin bize miras kalmaması için elinden geleni yaptı. 80 yıl bize kızıl sultan diye öğrettiler. Ama o anlıyoruz ki, o ulu hakandır” diye konuştu.

Doç. Dr. Oğuz Sadık Aydos ise, “Afrin’i bombalayarak YPG’den, PYD’den, PKK’dan temizlememiz iki gün sürmez. Sur tamamen kendi içimizde. Sur’u terör örgütlerinden temizlememiz bir gün sürmezdi, 80 gün sürdü. Ancak Türk Silahlı Kuvvetleri ile emniyet teşkilatı sivil kayıp olmaması için büyük bir hassasiyet gösteriyor. 7 tane PKK’lı yargılamış bir kişi olarak söylüyorum, bu örgüt propagandayı çok iyi bilir. Bu örgüt Amerika’nın en sadık köpeklerindendir. Milli bir mücadele verdiğimiz, Afrin’i çok iyi okumamız, çok iyi görmemiz ve tahlil etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

İHA

Yorum Ekle

İlgili Haberler