Reklamı AçReklamı Kapat

Semiha Yankı’dan Mehmet Çevik’e okkalı tokat!

2007 yılında katıldığı ‘Bir Dilek Tut’ yarışmasında Vokal Koçu Semiha Yankı’nın ‘Seninle Bir Dakika Şarkısını’ söylemek istemeyen Mehmet Çevik, ünlü sanatçıdan okkalı bir tokat yemiş...

Semiha Yankı’dan Mehmet Çevik’e okkalı tokat!
- A +

 

Yıllar sonra Bursa’dan bir araya gelen Semiha Yankı ve Mehmet Çevik, o günleri tebessümle yad etti.

Yayınladığı single çalışmalarının yanısıra sahnelerin de vazgeçilmez sesi olan Mehmet Çevik, Türkiye tarafından ilk kez 2007 yılında katıldığı ‘Bir Dilek Tut’ isimli ses yarışmasıyla tanınmıştı. Her yarışmacının ünlü bir sanatçı koçu eşliğinde şarkı seslendirdiği ve birincinin hayalinin gerçekleştiği yarışmada; Mehmet Çevik’in vokal koçu ise Semiha Yankı’ydı...

Her hafta koçuyla yeni bir şarkı üzerinde çalışan Mehmet Çevik, Semiha Yankı’nın Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil ettiği ve artık kendisiyle özdeşleşen ‘Seninle Bir Dakika’ isimli eseri programda kendisinden yorumlamasını istemesi üzerine başına geleceklerden habersiz bu öneriyi reddetmiş. Şarkıyı ses rengine ve tarzına uygun bulmayan Mehmet Çevik, o an kendisine çok sinirlenen Semiha Yankı’dan okkalı bir tokat yemiş.

Bu olayın ardından tam 11 yıl sonra Bursa’da yeniden bir araya gelen Semiha Yankı ve Mehmet Çevik, o günleri gülümseyerek hatırladı. Semiha Yankı’dan yediği tokadı 11 yıldır unutmadığını söyleyen Mehmet Çevik, “Semiha abla benim büyüğüm. Onun vurduğu yerde gül biter. Ben daha gencecik bir sanatçı adayıyken yediğim o tokat; benim için çok değerliydi. Bugün bir yere gelmeyi başardıysam, bunda o tokadın da katkısı büyüktür.” dedi.

Mehmet Çevik’in iyi bir sanatçı olacağının daha o günlerden belli olduğunu söyleyen Semiha Yankı ise genç solisti ne kadar sevdiğini dile getirdi. Yankı, “Mehmet benim oğlum gibidir. Mehmet’e o tokadı, onun iyiliği için attım. Bugün yaptığı her işi büyük bir beğeni ve gururla izliyorum.” dedi.

Bursa buluşmasında Mehmet Çevik’e birlikte single yapma teklifinde de bulunan SemihaYankı, “Elimde harika bir slov şarkı var. Bu şarkıyı Mehmet’le birlikte söyleyelim istiyorum. Eminim ortalığı yıkıp geçeriz” dedi. Şarkıyı dinleyen Mehmet Çevik de Semiha Yankı ile çalışmaktan onur duyacağını dile getirdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler