Reklamı AçReklamı Kapat

Seçimde de Denetleme Kurulu Bağımsız Adayına konuşma hakkı verilmedi!

4 Mayıs’ta Bursaspor Kulübü'nün resmi internet sitesinden yayınladığı Olağan Genel Kurul Gündemindeki tabloda Denetleme Kurulu Bağımsız Adaylarına söz hakkı verilmediği görülüyor.

Seçimde de Denetleme Kurulu Bağımsız Adayına konuşma hakkı verilmedi!
- A +

 

Ancak Avukat Yalçın Cambaz 28 Nisan’da Denetleme Kurulu Bağımsız Adaylığını açıklamıştı. İlk oturumun 19.05.2018 Cumartesi günü saat 13:00’da, ikinci oturumunun 20.05.2018 Timsah Arena’da yapılacağı açıklanmıştı. Ancak ilk oturuma dört gün kala tek bağımsız aday olarak seçime katılacak olan Yalçın Cambaz’a Olağanüstü Divan Kurulu toplantısın ardından Olağan Genel Kurul Gündemindeki tabloda bir güncelleme yapılmayarak söz hakkı verilmediği görülüyor.

-Bursaspor Kulübü'nün Olağanüstü Divan Kurulu toplantısından size konuşma hakkı verilmezken aynı zamanda Bursaspor Kulübü'nün resmi siteden yayınladığı Olağan Genel Kurul Gündeminde de size ayrılmış bir konuşma zamanı bulunmuyor. Oysa siz Bursaspor Kulübü Denetleme Kurulu Bağımsız Adaylığını açıklayan tek isimsiniz bu konuda neler söyleyebilirsiniz?

Hiçte adil olmayan, şartların eşit olmadığı bir seçim süreci geçiriyoruz. Kulübün zorunlu organı olan ve ayrı sandıkta seçilecek Denetim Kurulu’na Başkan adaylarının çarşaf listelerine karşı bağımsız kurul olarak adaylığımızı koymuştuk. Önceki yaşananlar bir yana, aday birinin Genel Kurul Kongre üyelerine konuşma yapabilmesi için gündeme madde ekletmek zorunda kalması, genel kurula gelenlerin  %10 u kadar imza toplaması gerekmesi, ben dahil tüm Bursasporluların ayıbı olsun

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler