Reklamı AçReklamı Kapat

Rektör bizzat ikram etti

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde (DPÜ) öğrencilere çorba ikram ediliyor. Öğrencilere ilk çorbaları ise DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören dağıttı.

Rektör bizzat ikram etti
- A +

 

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı üniversitenin final haftasına girmesi ile birlikte gece geç saatlere kadar Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesi’nde ders çalışan öğrenciler için çorba, çay, kahve ve aparetif ikramında bulunuyor.

Rektör Remzi Gören, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı İbrahim Gürer birlikte hem öğrencileri ziyaret ettiler hem de çorba ikram edip öğrenciler ile bir araya geldi. Etkinlik hakkında konuşan Rektör Prof. Dr. Remzi Gören, sınav dönemlerinde öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için böyle etkinler yaptıklarını söyledi. Rektör Gören, “Sınav dönemlerinde akşam 22.00 gibi çorba, çay, kahve, sahlep gibi yiyecek ve içecekler ikram ediyoruz. Öğrencilerimizi organik olarak besliyoruz. Bugünde öğrencilere çorbayı kendi ellerimle dağıttım” diye konuştu.

Öğrenciler ise, uygulamadan son derece memnun oldukları, gece geç saatlere kadar ders çalıştıkları için acıktıkları ve dışarıdan da sipariş veremediklerini bu uygulama ile bu ihtiyaçlarını da karşılamış olduklarını belirttiler.

(Hüseyin Can Aksu/İHA)

Yorum Ekle