Reklamı AçReklamı Kapat

PISA’ya katılacak öğrencilere hızlı okuma kursu

PISA 2018 uygulamasında Türkiye’yi temsil edecek Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencilerine “Anlayarak Hızlı Okuma” kursu düzenlendi.

PISA’ya katılacak öğrencilere hızlı okuma kursu
- A +

 

İki gün devam eden kurs Eğitimci- Yazar Gülseren Şenyüzlü tarafından verildi. Üçer yıllık dönemler halinde OECD üyesi ve diğer ülkelerde uygulanan 15 yaş grubundaki öğrencilerin matematik, fen ve okuma becerileri alanlarında okulda öğrendikleri bilgi ve becerileri yaşamda kullanabilme yeteneğini ölçmeye yönelik bir araştırma olan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) bu yıl Türkiye’de 189 okulda gerçekleştirilecek. Uygulamanın yapılacağı okullardan bir olan Eskişehir Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, PISA araştırmasına katılacak 42 öğrenciye verilen eğitimde okurken zamanın etkin ve verimli kullanılması için göz alıştırmaları ile blok okuma ve bütünü görme çalışmaları yaptırıldı. Yaptırılan uygulama ile öğrencilerin algılamalarının artacağı ve üç kat daha fazla hızlı okuyabilecekleri belirtildi.
Okul Müdürü Dr. S. Sırrı Kabadayı, PISA uygulamasına katılacak öğrencilere verdiği eğitimden dolayı Eğitimci-Yazar Gülseren Şenyüzlü’ye teşekkür etti.

(İHA)

Yorum Ekle