Parlakay "Bu işi yargı çözecek"

Hasan Parlakay hakkındaki iddialar hakkında konuştu.

Parlakay "Bu işi yargı çözecek"
- A +

 

Daha sonra konuşan yedek yönetim kurulu üyesi Ömer Hasan Parlakay ise hakkında çıkan iddialara yanıt verdi. Parlakay şu açıklamayı yaptı; “Değerli basın mensubu arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz, öncelikle yönetici ağabeylerime, kardeşlerime ve başkanıma teşekkür etmek istiyorum. Ne kadar büyük bir yönetim olduğumuzu ve dik durduğumuzu gösterdikleri için hepsine minnettarım. Bu benim için zor bir süreç fakat bir o kadarda kolay bir süreç. Çünkü hiçbir şekilde hiç kimseden korkumuz yok. Bizin alnımız ak. Tapu meseleleri bir kendini bilmezin ortaya attığı iddia. Allah’a şükür ailemizin malı mülkü vardır, ben finans işlerini yürüttüğüm için de bir çoğu benim üzerimdedir. Bununla ilgili kimseye, neden bu kadar malım olduğuna dair bir açıklama yapma gerekliliği duymadım şimdiye kadar. Tabi üzerime böyle bir iftira atılana kadar. Bu bahsi geçen listeler tamamı doğru listeler değil. İsteyen tüm arkadaşlara bunların tamamını ve detaylarını gösterebilirim. Bu konuyla ilgili yargıya başvurunuz mu diye defalarca soru sordular. Biz hiçbir açıklama yapmadık, yapma gereği duymadık. Çünkü başkanım, Hasan bu bizim işimiz değil biz Bursaspor’u nasıl daha iyi yerlere getiririz, bu bizim işimiz dediği için hiç konuşma gereği duymadık. Ama gördük ki bu işi başka boyutlara getirmeye çalışıyorlar. Bugün bu konuyu son bir defa konuştuk ve bir daha açılmayacak. Ben 18 yıldır başkanımla beraberim ve bunun için şeref duyuyorum, ondan öğrendiğim her şey için, en çokta hak yememek, insanlara kötülük yapmamak ve haram yememektir. Dolayısıyla bu konuda her zaman anlım ak.

Dava konularıyla iliği birkaç açıklama yapmak istiyorum, Paul Le Guen ile ilgili ben temmuz ayında 2018’e 59484 sayılı başvuruyu savcılığa yaptım. Savcılıktan bu konuyla ilgili takipsizlik kararı geldi. Ben bu konuyu açıklama gereği dahi duymadım, bu benim için önemsiz bir olay. Bu tapu olayları çıktıktan sonrada 2018’e 911-61 sayılı ilk başvuruyu yaptım bundan sonrada 4 başvuru daha yaptım numaralarını bekliyorum, artı 2018’e 605-E 7.Asliye Hukuk Mahkemesi’ne tazminat davası açtım. İlgili şahıs ve şahıslarla ilgili. Bu olaylar tek çözebilecek olan yargıdır. Ben denetleme kuruluna gerekli evrakları sunuyorum. Oradan da bir şüphem yok. İsteyen herkese gerekli evrakları veririm.

Ağabeyimin Çanakkale ile ilgili bağışlamak istediği bir tapu vardı, bundan da anlarsınız zaten bu tapu benim üzerime kayıtlı ve 2014 yılında alınmış bizim ailemizin mülküdür bu. Bununla ilgilide 8 Eylül 2016’da Çanakkale ili Biga ilçesindeki tapunun bağışlanmasında sakınca vardır diye bir yazı aldık. Biz bu yazıyı da açıklamadık. Biz bu işin buralara geleceğini tahmin bile etmiyorduk. Bu kadar tapu Bursaspor’dan edindi diyen arkadaşlara bir şey söylemek istiyorum. Ben 22 Haziran 2017’de asil yöneticiliğe terfi oldum, 28 Mayıs 2018 tarihinde asil yöneticiliği bırakana kadar ailemin edildiği tapu sayısı 3’tür. Otuz veya kırk değil sadece üç. Bunlarında rayiç bedelleri 5-10 bin lira arasındadır.

Bugün burada olmamızın, bu kadar feveran etmemizin tek bir sebebi daha var. Hepimiz ailemiz için yaşıyoruz. Bazı utanmazlar benim eşimi arayacak kadar işi ileriye götürdü. Telefonla özel numaradan arayarak, benimle ilgili akıl almaz şeyler söylüyorlar. Biz burada Bursaspor’a bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bana biri bunu izah edebilir mi? Bunun izahı yok. Kim neyi merak ediyorsa gelsin bana sorsun telefonum her zaman açık. Kimseye aksi bir şey söylemedim, cevap vermeyeceğim de demedim. Benimle uğraşıyorsanız uğraşın ama lütfen ailelere girmeyin. Lütfen kimse benim eşimi çocuklarımı rahatsız etmesin.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler