Reklamı AçReklamı Kapat

Mudanyalı satranççılardan Türkyılmaz’a ziyaret

Başkan Türkyılmaz, Dünya Satranç Şampiyonu Karpov’u Mudanya’ya davet ettiklerinin müjdesini de verdi.

Mudanyalı satranççılardan Türkyılmaz’a ziyaret
- A +

Okul Sporları Satranç Türkiye 4’üncülüğüü elde eden Bademli Bahçeşehir Koleji öğrencileri Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı ziyaret ederek, elde ettikleri başarıyı paylaştılar. 

Nevşehir'in Avanos ilçesinde düzenlenen ve 121 takım, 594 sporcunun yarıştığı Türkiye Okul Sporları Satranç Birinciliğinde Mudanya’yı temsil eden Bademli Bahçeşehir Koleji Orta Okul Satranç Takımı Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı makamında ziyaret etti. Kolej Müdürü Burhan Yazgan, satranç öğretmeni Onur Keskin ve spor koordinatörü Yelda Arpağ’ın da katıldığı ziyarette Başkan Türkyılmaz, Mustafa Erkan Demir, Mustafa Yalın Gündoğdu, Mert Gürcan, Egemen Kılıç ve Kayra Yılmaz’dan oluşan ve Türkiye 4’üncüsü olarak turnuva da büyük bir başarı eden öğrencileri tek tek tebrik etti.


DÜNYA ŞAMPİYONU KARPOV’A MUDANYA DAVETİ
Satrançın önemli ve geleceği gören bir spor dalı olduğunu ifade eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, satranç tutkunlarına ve öğrencilerine müjdeli haber verdi. Dünya Satranç Şampiyonu Anatoli Yevgenyeviç Karpov’u Mudanya’da ağırlamak istediklerini ve resmi davet gönderdiklerini vurgulayan Türkyılmaz, “Ekim ayında düzenlenecek Mütareke etkinlikleri kapsamında Karpov’u ilçemizde ağırlamak istiyoruz. “Barış Turnuvası” adı altında satranç etkinliği düzenlemek için çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

Son dönemlerde Mudanya’da okul ve kulüplerde başarıların arttığına da dikkat çeken Türkyılmaz, “Tüm öğrenci ve sporcularımızla gurur duyuyoruz. İlçemizi en güzel şekilde temsil ediyorlar. Bizlerde yerel yöneticiler olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için çaba sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ