Yıllar sonra ‘Merhaba Bursa’


On küsur yıl önce ayrılmış olsam da buralardan Bursa’da hep bir gözüm, kulağım, sevdiklerim, dostlarım, ailem, köklerim var ve yüreğim hep bu kent için atıyor. İstanbul’daki yoğun iş temposundan bunalıp nefes almak istediğimizde hep Bursa’dayız.Bazen 2 saatliğine de olsa bir Heykel-Çekirge turu atıp dönmüşlüğümüz olduğunu bilirim.

İşte bu yüzden geçen hafta aldığım bir telefon beni acayip heyecanlandırdı. Telefonun diğer ucunda değerli büyüğümüz Nuri Kolaylı vardı. Beni www.bursa.com ailesine, bu güçlü ekibe dahil ettiklerini söyledi. Yıllar sonra eski yazıişleri müdürüm İhsan Bölük ile çalışacak olmak da kulağa harika geliyordu. Hiç düşünmeden kabul ettim teklifi. Bir kez daha kendilerine teşekkür ediyorum. Buradan magazin ve aktüel birçok konuya değinerek keyifli anlar yaşayacağımıza inanıyorum.  

FISILDAMAK İÇİN YAZIN

Bursa’da nerede, hangi etkinlik var? Kentin yükselen değerleri, gözde mekanları, cemiyetin eski ve yeni isimleri neler yapıyor, nerelere gidiyor,  iş dünyasına dair olan bitenler, kültür-sanat etkinlikleri falan derken her ne kadar İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor olsak da az-çok yaşananlardan haberdar oluyoruz. Ayrıca size Türkiye’nin magazin gündeminden de satırbaşlarını aktaracağım. Bu arada siz de bana bir şeyler fısıldamak istediklerinizi iletişim bilgilerimden yazabilirsiniz.

‘SENİNLE BAŞIM DERTTE’

Gelelim asıl konuya; yerinizde olsam bu gece için hiç kimseyle program yapmazdım. Çünkü fantezi müziğin dev ismi Selami Şahin, Bursa Jolly Joker’de olacak. Biz ailece Selami Ağabey’i çok seviyoruz. Onun şarkılarıyla büyüdük, aşık olduk, sevdik, yıkıldık bazen de. Şarkılarının yanı sıra esprileri, sohbeti ve yardımsever kişiliğiyle tam bir gönül adamıdır Selami Şahin. Türkiye’de birçok sanatçı, onun şarkılarıyla zirveye yerleşti. Şahin’in 300’ün üzerinde bestesinden 150’si hit oldu. Bu çok ciddi bir rakam tabii müzik piyasası için. ‘Seninle Başım Dertte’, ‘Alışmak Sevmekten Daha Zor Geliyor’, ‘Tapılacak Kadınsın’, Ben Sevdalı Sen Belalı’, ‘Senin Olmaya Geldim’, ‘Ne Duamsın Ne de Bedduam’, ‘Seni Sevmediğim Yalan’, ‘Seninle Başım Dertte’ ilk aklıma gelen baba eserlerinden sadece birkaçı. Eminim müthiş bir program olacak, şimdiden iyi eğlenceler… 

30 YIL SONRA AYNI GÜN VE YERDE

Ama Selami Ağabey ile ilgili asıl bomba haber tam 10 gün sonra gerçekleşecek. Selami Şahin, güzel eşi Didem Hanım ile 30 yıl sonra nikah tazeleyecek. 19 Mayıs 1985’te Baltalimanı Portaxe’te evlenen çift, yine aynı yer ve tarihte yeniden nikah töreni yapacak. Güzeller güzeli Didem Şahin, o gece Bursalı başarılı modacı Tanju Babacan imzalı bir gelinlik giyecek. Çiftin şahitliklerini ise çocukları Emirhan, Lider ve İrem Şahin yapacak.