Tek yapılması gereken profesyonel bir ekiple çalışmak


3 milyon nüfusa sahip Türkiye'nin 4. büyük şehri Bursa'da Bursastore'nin bu kadar az ciro yapması,bu kadar az ilgi görmesi hepimizin oturup üzerine kafa yorması gereken bir konudur.Bursa'da yaşayıp Bursaspor'u destekleyen kişi sayısı hiç de yabana atılacak bir rakam değildir. Bu kadar kişiye rağmen satışların bu kadar az olması Bursastore da birçok şeyin yanlış yapıldığını, yanlış hedefler konulduğunu ve hedef kitlenin yanlış seçildiğini göstermektedir.
En kısa sürede ürün tüketen yaş grubu 0-18 yaş grubudur ancak Bursastore olarak bu yaş grubuna gereken önem verilmediği için ürün gamı son derece yetersiz kalmaktadır. Birçok arkadaşımızın bu konuda şikayetlerine tanık olmaktayız. Hastane çıkışından başlayan 18 yaşına kadar sürecek olan bir süreçte insanları kendi elimizle farklı yerlere göndermekteyiz.


Yetişkin grubuna hitap eden ürünlerimiz ise yıllarca fiyaskoyla sonuçlandı oysa ki amatör olarak tasarım yapan birçok kişi inanılmaz güzellikte ürünler ortaya çıkarmaktadır. Günlük hayatta kullanacağımız Bursaspor logo ve  yazısının çok fazla göze batmadığı ürünlere olan istek çok fazladır. Bu tarz ürünler normal hayatta çok fazla kullanılabilir.
Bir başka önemli konuda fiyat polikitasinda yapılan yanlışlardir.Yeni sezon ürünleri satışa çok yüksek rakamlarla çıkmakta buna bağlı olarakta satışlar düşük kalmaktadır. Daha sonra da bu ürünler indirime sokularak satılamaya çalışılmaktadır. Oysa ki ürün ilk çıktığı zaman kâr marji daha az konarak daha fazla satış hedeflenmelidir.Bu şekilde taraftarlarımızı da lisanlı ürün kullanmaya teşvik etmiş oluruz.
Forma konusunda bu sene yaşanan saçmalıklar dizisi umarım bir daha yaşanmaz.Yeni sezon formalarını kim servis ettiyse gereken ceza verilmeli ve asla formalar satışa lansman düzenlemeden çıkmamalıdır.


Mağazalarımızda çalışan personellerimizin durumlarını konuşmaya bile gerek yok.Tek yapılması gereken profesyonel bir ekiple çalışmaktır.Hiçbir yöneticinin tanıdığı diye kimse istihdam edilmemelidir.
Acilen Carrefour gibi şehrin alışveriş potansiyelinin çok olduğu yerlere mağaza açılmalıdır (stand değil).Sanayi bölgelerine Bursastore tırının daha çok organize edilmesi gerekir.
İnsanlarda oluşan Bursastore karşı olumsuzlukların bir an önce son bulması herkesin Bursastore markasını gerektiği değerine taşımasını temenni ederim.