Takımdaki problem ne?


Bursaspor ligin ikinci yarısıyla birlikte yine inanılmaz bir düşüş yaşıyor, aynı geçtiğimiz sezon olduğu gibi.Teleset Mobilya Akhisarspor karşısında, rakibe 90 dakika boyunca hiç pozisyon vermedik. Bir topukla atılan ve bana şans golüyle yenildik.

Maçın özetine baktığımızda mücadele tam bir orta alan keşmekeşliği içerisinde geçsin. Kale önünde pozisyon ara ki bulabilesin. Ama iki net pozisyonu Bursaspor yakaladı. Birinde Yusuf, diğerinde ise Delarge kaleci Lukaç’ın ayaklarına topu nişanladı.

Ancak şu bir gerçek.

Takım sahada ruh gibi dolaşıyor. Yüreğini sahaya koyup oynayacak maalesef birkaç Türk futbolcunun dışında kimse yok.

Kimse mücadele etmiyor.

Teknik Direktör Paul Le Guen bile basın toplantısında ‘Takımda genelde problem var’ derken neyi kast etti anlamak mümkün değil. Yöneticilerin çıkıp bu sıkıntıları tek tek anlatması gerektiğini düşünüyorum.

Şayet Afrika kökenli arkadaşlar paralarını alamadıkları için sahada mücadele etmiyorlarsa yanlış.

Evet;

Bursaspor’da mali kriz var.

Başkandan başka kimse taşın altına elini sokmuyor.

Kulüp personeline voleybolculara, basketbolculara benim bildiğim kadarıyla tam 4 aydır maaş ödenemiyor. Futbol takımında da problem olduğu biliyoruz. Ancak Türkiye şartlarında bunu normal karşılamak lazım.

Bursaspor’dan daha fazla gelirleri olan üç İstanbul takımı bile aynı sıkıntıları yaşıyor. Bu Bursaspor’un değil, Türkiye’nin sorunu. Ülkemizde iki kulübün dışında her takımın ödemelerde geriden geldiğini duyuyorum.

Aslında bu sorunun tek kaynağı ise yöneticiler.

Transfer döneminde har vurup harman savurunca bugün sıkıntılar yaşanıyor. Bunların üzerine birde yapılan yanlış transfer eklenince işin tadı da tuzu da kaçıyor.

Geçtiğimiz sezon ile bu sezonun ikinci yarısı arasında fark kalmadı. Bursalı iş adamları, sanayiciler, odalar, belediyeler kenetlenecekse şimdi kenetlenmeli ve Bursaspor’a kol kanat germeli. Bu kez treni kaçırmamak için önceden hareket etmek lazım.

Şimdi önümüzde çok kritik bir Evkur Yeni Malatyaspor maçı var. Taraftarların ise Beşiktaş maçında yaşanan iki maçlık cezası var. Kartlar bloke edilmiş durumda. Bir anlamda en kritik maçta seyirci desteği olmayacak gibi. Şimdiden tribünlerin yeniden yükünü alabilmesi için kolları da sıvamak lazım.

Yoksa yarın çok geç olabilir.

VOLEYBOLDA KRİTİK GÜN

Bursaspor Yüksekoba, basketbol takımı kadar ilgi toplamasa da,boş tribünlere maçlarını oynasa da yarın saat 14.00’de B Grubu lideri Karayollarını konuk edecek.

Filenin Timsahları’nın ilk dört içerisindeki yerini sağlamlaştırabilmek, avantaj elde edebilmek için bu maçı kazanması gerekiyor. Tabi en önemli sorun, tribünlerin yükünü alması gerekiyor. Yeşil beyazlı renklere gönül veren herkesi kadınları desteklemek için Cengiz Göllü Salonu’na bekliyorum.

Emin İmen ve talebeleri gerçekten basketbolda olduğu gibi desteği fazlasıyla hak ediyorlar.

Haydi Bursasporlular yarın voleybol için salona koşalım, hep birlikte coşalım.