Siz yazsanız da senaryoyu biz oynatmayız bu tiyatroyu!


Bu kadro kaybetmekten korkmadığı hiç bir maçı kaybetmez.Maçtan saatler önce twitter hesabımdan, "Tur atlasak da şöyle keyifli keyifli köşe yazsam" demiştim.
Aynen öyle oldu. En önce bu süper galibiyette emeği geçen tüm unsurlara tek tek teşekkür ederim. Bütün bir sezonun boşa gitme ihtimalini ortadan kaldırdılar. Çünkü bu galibiyet ile sadece Bursa’da oynanacak finale çıkmakla kalmadık, aynı zamanda Galatasaray’ın şampiyon olması halinde tarihimizde 2. kez süper kupa finali oynamayı da garantiledik.

Maça gelirsek... Bu sezon 3 İstanbul takımına karşı ilk galibiyetimizi aldık. İstanbul’daki Beşiktaş maçı hariç tamamında oyun üstünlüğümüz olmasına rağmen kazanamamıştık. Dün gece kazandık. Bence bunun en önemli sebebi bu maçta tur atlamak için gol değil mutlaka goller lazım olmasıydı. Takım, oyunun hiç bir bölümünde kontrollü oyun anlayışı palavrasına bulaşmadı. Kazanmak için oynadı ve kazandı. Şenol Hoca kalır mı gider mi bilmem ama kalırsa bu maçtan kendisinin çok büyük dersler çıkarması lazım. Bu kadro kaybetmekten korkmadığı hiç bir maçı kaybetmez.

Maçın tek taraflı geçmesinin 2. sebebi ise İsmail Kartal kafasıydı. İlk maçta yakaladığı avantajlı skoru yeterli görüp özellikle orta saha kurgusunu pasör değil de koşan oyunculardan yaparak bizim ekmeğimize yağ sürdü. İsmail Kartal’ın orta saha üçlüsü çok koştu ama topun peşinden koştu.

Son lig maçında Şenol Güneş’in hakem kararlarından yakınmasının ardından, "Buraya geliyorlar 3 yiyorlar, 5 yiyorlar sonra da hakemi bahane ediyorlar’’ diyen Fenerbahçe’nin Arap İsmail’i, evinde 3 yiyince hem başını öne eğdi, hem de topu Bursaspor’a verirse başına neler geleceğini canlı canlı seyretti.

İlk maçta maraton tribünlerinde ''Siz yazsanız da senaryoyu, biz oynatmayız bu tiyatroyu'' yazılı pankart maça damgasını vurmuştu. Maç 2-1 Fenerbahçe’nin galibiyetiyle sonuçlanınca klavye Fenerbahçelileri Bursa Devlet Tiyatrosu'ndan girip, çalmadan çıktılar. Ama yine 2-2 sendromu devreye girdi. Yine son gülen biz olduk. Bence bu karşılaşma sadece Fenerbahçe’ye karşı kazanılmış bir galibiyet değildi. Bence bu galibiyet o senaryoyu yazanların tamamına atılan 3 farktı.

Gelelim sadede...

Bursaspor’un şu anki kadrosu gerçekten büyük kadro. Büyük oynuyorlar. Bu takıma yapılacak 3 takviye yeni stadyum ile birlikte önümüzdeki seneyi domine eder. Bağıra bağıra şampiyon olur. Bugün tarihi bir fırsatın arifesindeyiz. Stadı mı satıyoruz, barajı mı satıyoruz, neyi satarsak satalım bu takımı dağıtmayalım!