Referandum süreci ve memurluk atamaları


Referandum süreci ve memurluk atamalarıÜlkemizin bürokratik ve siyasal olarak  referandum sürecine odaklanmış olması , birçok kesimde beklentileri ve kaygıları beraberinde getirmiştir. Ülkemizin gündeminde yer alan en önemli sorular EVET olursa ne olacak? HAYIR olursa süreç nasıl işleyecek soruları şuan ki gündemi en fazla meşgul eden sorular olmuştur.

Sonuç ne olursa olsun kazanan Türk milletinin Milli İradesi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yüksek menfaatleri olmalıdır. İstikrarın süregeldiği, kısır çekişmelerin son bulduğu ve çağdaş refah seviyesine ulaşma adına projelerin çoğaldığı bir dönemin bizlerle olmasını Rabbimizden diliyorum.

Türkiye’de ekonomik ve istihdam gündeminin her zaman ilk sırasını, öğrenimine devam eden ve mezun durumda olan öğrencilerimizin atanmaya ilişkin kadro ve sınavlara ilişkin soruları olmuştur.

Maliye Bakanlığından yapılan açıklama ile 2000 Gelir Uzman yardımcısı kadrosunun alınacağı ilan edilmiştir. Şunu söyleyebilirim ki bu ilk alımdan sonra yaz döneminde bir kadro alımı daha yapılacağı kuvvetli duyumlarımız  arasındadır.

Adaylar başvuru sırasında sadece bir ili tercih edebileceklerdir. Tercih edilecek ilin, ilçelerinde de alım yapılacak ise başvuru formunda ilçe sıralamalarının da yapılması gerekmektedir.

Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların; İl bazında toplam kadro sayısının 5 (beş) katından fazla olması halinde, tercih ettikleri il dikkate alınarak KPSS A P35 türünden eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde ise bu adayların tümü sınava çağırılacaktır.

Sınav 14 Mayıs 2017 Pazar günü saat 10.00’da Ankara’da yapılacaktır. Sınava girilecek yer bilgileri 10 gün öncesinden  e-devlet  üzerinden ilan edilecektir.

Ayrıca Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci Temsilciliği ve Hür Eğitimciler Öğrenci Topluluğu ile beraber Bursa Yediiklim Eğitim Kurumlarının katkılarıyla  24 Nisan Pazartesi günü saat 14:00’te  Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ahmet Taner Kışlalı seminer salonunda “ Mülakat Teknikleri, mülakatta dikkat edilmesi gereken noktalar ve muhtemel gelebilecek soru tipleri” konusunda konferans düzenlenecektir. Öğretmenlik atamasına hedef ve amaç koyan bütün adaylar bu çalışmaya davetlidir.

Sınav başvuruları tercihler ve rehberlik bilgilendirmelerinin Türkiye geneli düşünüldüğünde önemli bir noktada olduğunu belirtmek isterim. Önceki yıllarda aynı kadrolara alınmış  adayların,  puan dereceleri ve ilçeler arasındaki seçim ve öncelik durumları stratejiktir. Bu konuyla ilgili rehberlik ve tercihler konusunda soru sormak ve paylaşımda bulunmak isteyen adaylarımız tbsimsek@uludag.edu.tr  e-posta  adresimizden tarafıma ulaşabilirler.  Şimdiden sınavlara katılacak bütün öğrencilerime Allah kolaylık versin diyerek başarılar diliyorum.