Ne giden belli ne de gelen


Bursaspor’da ligin ikinci yarısı için hazırlıklar Perşembe sabahı Antalya’da yapılacak antrenmanla başlayacak.Teknik Direktör Paul Le Guen’in açıklamasına göre takım 3 Ocak akşamı kamp yapılacak Belek Titanic Deluxe’de toplanacak ve sabah ise ilk çalışmayı yapacak.

Devre arasına girildi ve teknik direktöründen yöneticisine kadar herkes kadronun düşürülmesini istiyor. Ancak aradan geçen onca zamana karşın ne giden oldu, ne de gelen.

Herkesin bildiği bir gerçek, takımın üst sıralar için gerçekten takviyeye ihtiyacı var. Her gün medyadan ilginç isimler duyuyoruz. Menajerlerin lanse ettiği isimleri boy boy gazetelerde görüyoruz. Ama sadece isimleri var. Kendileri ise ortalarda yok.

Geldiği 1,5 yıldır sadece sakat olup yan gelip yatan Furkan Özçal takımdan üzerine para verilerek gönderildi. Büyük umutlarla transfer edilen Ozan Can Kökçü ise, pilot takım Yeşil Bursa’da pişmesi gerekirken nedendir bilinmez anlamsız bir şekilde Hollanda 2. Ligi takımlarından RKC Waalwijk takımına gitti.

Peki takımdan gitmesi istenen İsmail Konuk, Merter Yüce, Deniz Yılmaz, Bilal Kısa, Joshua John, Jorquera ve diğer oyuncuların durumları ne olacak. Henüz belli değil. Sanıyorum, 5 Ocak’ta başkan Ali Ay’ın Antalya’ya gidip Belek kampında teknik direktör Paul Le Guen ile yapacağı toplantı bir çok şeylerin netleşmesini sağlayacak.

VOLEYBOLDA 2.YARI BAŞLIYOR

Türkiye Kadınlar Voleybol 1.Ligi’nde Bursa Büyükşehir Belediyespor’un yaptığı oyuncu desteğiyle B Grubu’nda ilk yarıyı 2 yenilgi ile üçüncü sırada noktalayan Bursaspor Yüksekoba, ikinci yarıdaki ilk sınavını Bursa’da 3-1 yendiği başkent temsilcisi Pursaklar Voleybol İhtisas ile 6 Ocak Cumartesi günü Pursaklar’da oynayacak.

Yılbaşı tatili sonrasında çalışmalarını sürdüren Filenin Timsahı Salı günü ise Bursa’da grubunun ilk dört için iddialı bir başka takımı olan İBA Kimya TED Ankara Kolejliler’i konuk edecek.

Bu iki maçtan alınacak olası galibiyetler Bursaspor Yüksekoba’nın ilk dört içerisindeki yerini sağlamlaştıracak ve final grubu için önemli bir adım atacak. Cengiz Göllü Salonu’nda saat 16.00’da başlayacak bu maçta Bursaspor’un gerçekten taraftar desteğine çok ihtiyacı olacak.