Ne demiştik?


Bursaspor, kanatsız olmaz, "çok acil koduyla 2 kanat oyuncusu alınması gerekir" demiştik.68 gündür 2 banko kanat almazsan, ligin en güçlü ve tecrübeli kadrolarından birine sahip olan Başakşehir önünde belki de en az 1 puandan oldu.
İstanbul ekibi, Sevilla maçı öncesi 10 ideal oyuncusuyla sahadaydı.
Ama gel gör ki, Deniz solda, John sağda kanatları oluşturunca, hücum tıkandı!

2 aylık transfer sürecinde, dün imza atan Osmanlısporlu Delarge'ı saymazsak, 2 kanat oyuncusu alamayan yeşil-beyazlılar, santrafor Stancu'yu besleyemedi.
Ön liberoda; 2 Afrikalı Agu ve Badu, çok çalışsa da, takıma henüz tam adapte olmuş değiller.
Porto'dan kiralanan Nijeryalı ön libero Agu, salı günü imzaladı ve 2,5 günlük idmanla 11'de çıktı. Ganalı 8 numara Badu da  1 haftalık çalışmayla kadroya girdi. Tek ilaçları zaman...
2-3 hafta sonra göbek zımba gibi olur.
Kanatlara transfer yapılmasını 2 aydır hasretle bekleyen Bursaspor camiası, bu beklentileri şimdilik(!) boşa çıkınca, hücumda "uçan-kaçan" bir takım olma şansını zaten kaybetti.
Ancak Başakşehir'in ayağa paslarla ceza sahasına girmesine engel olamayan Timsah, Elia'nın ceza sahasından golüne engel olamadı.

ŞUT ATAMAZSAN...


Koskoca devreyi 2'de 0 şutla; isabetsiz ve yenik kapatan Bursaspor'un daha 10 fırın ekmek yemesi gerek.
Kaleci Harun'un büyük hatası sonrası Adebayor'un şutunu Ekong çizgiden çıkarmasa maç daha 54'te kopacaktı!
Kulübede Jorquera dışında tabelayı değiştirecek adam sıkıntısı olunca, Le Guen ilk 65 dakika değişiklik yapmadı.
Bu dakikada John'un yerine Kubilay Kanatsızkuş santrafora girerken, Stancu sağa geçti.

SADECE SAVUNMA YETMEDİ


Daha hazır ve daha geniş bir kadroya sahip olan Başakşehir, Sevilla sınavı öncesi 2'yi bulmak için hücumda Tunay Torun ve Cikalleshi hamleleri yaparken, Bursaspor, "önce savunmayı sağlam tutayım. 1 puan iyidir" mantığıyla oynadı. Ancak hücumda Deniz'in yandan aut ve Kubilay'ın dokunamadığı top dışında Bursaspor, son dakikalara kadar hiçbir varlık gösteremedi.
Kaleye ilk ve tek isabetli şutunu 88'de Furkan Soyalp ile atan Bursaspor, biraz üretken olsa belki de 1 puanla sezona "merhaba" diyecekti. Artık gerisini siz düşünün!

GOLCÜ LAZIM


Ancak bu takıma, 2 kanat kadar gol vuruşları iyi, etkili bir santrafor alınması gerektiği çok net ortaya çıktı.
Zira stoperlerle boğuşacak ve kanatlardan beslenecek bir forvet, Bursaspor'un çehresini çok değiştirir.

ABDÜL'E BÜYÜK VEFA


Son olarak, vefatının 24. yılında BursAnkara dostluğunun mimarlarından Teksas'ın unutulmaz isimlerinden Şehit Asteğmen Abdülkadir Bayraktar'ı sahaya çıkarken, anlamlı bir pankartla anan Bursaspor'u bu vefalı davranışından dolayı kutlamak gerek.