Kazanma zamanı geldi!


Bursaspor, bu sezona gerçekten beraberlikler zinciriyle damgasını vuran bir takım konusunu geldi.VAR sistemi canını öylesine acıttı ki üst grupta olacağına ligin tehlikeli bölgesi alt grupta yer aldı.

Bakıyorum VAR sistemini ülkemizde savunan bazı teknik direktörler vardı. Bakıyorum, şimdi onlar isyan bayrağı açtı. Şimdilerde onlar canımız yandı diye bağırıyor. Ben de beter olun diye içimden geçiriyorum.

Bursaspor bu kadar canı yanmasına karşın, ne başkanı, ne bir yöneticisi, ne de teknik direktörü, ulusal kanallara çıkıp ‘VAR’ sistemi nedeniyle canları yandıklarını söylemedi veya söyettirmediler.

Hele hele taraftarlarımız bu VAR sistemi nedeniyle canı yanan takımına, kulübüne sahip çıkıp yürüyüş bile düzenlemediler. Belki Fenerbahçe maçı sonrası bunu yapabilmiş olsaydık, sanıyorum bu denli haksızlığa da uğramazdık.

Aykut Kocaman da, diğer teknik direktörler de canların yandıklarında  savundukları sistemi eleştirmek yerine oturup susacaklar. Onlarda çıkıp kendi maçlarında lehlerine verilen kararların yanlış yorumladığını söyleselerdi, sanırım bugün bu noktaya gelmezdik.

Şimdi VAR’ı bırakalım da Bursaspor’umuza gelelim;

25.haftayı geride bıraktık. Bursaspor aldığı 13 beraberliklerle ilginç bir rekora imza attı bu sezon. Sanıyorum, tüm takım olarak, ‘yeter artık’ deyip bir silkinip, kazanma zamanımızın gelip te geçtiğini anlamamız gerek.

Canımızın yanmaması için Pazar günü 19.00’da çok önemli bir maç oynayacak yeşil beyazlılar Galatasaray ile. Bu son iki haftada başlatılan Kurtuluş Savaşının üçüncü maçı olacak. Artık Timsah’ın silkinip kendisine gelmesi ve kazanmasını arzuluyorum.

Bunun için taraftarlarımızın yine takımlarını büyük bir sevgi ile bağırlarına basacağından hiç şüphem yok. Onlar takımlarına sahip çıkarlarla sanıyorum o hepimizin ligin üst grubunda yer alan bir rakibi bu sezon yenmenin mutluluğunu hep birlikte yaşarız.

BASKETBOLA SAHİP ÇIKALIM

Bursaspor Basketbol, o sezon bu sezon diyerek yola çıktığı  şampiyonluk yarışında hedefine koşar adım ilerliyor.

Potanın Timsahı cumartesi günü saat 18.00’de en yakın takipçisi konumundaki ve ona ikinci yenilgiyi tattıran OGM Ormanspor’u konuk edecek.

Bu gerçekten bir sezonun mutlu sonla noktalanması için en önemli maçlardan bir tanesi. Onun için tüm yeşil beyaz sevdalılarının o gün tarihi Atatürk Spor Sarayı’nın tribünlerini doldurup, yine yürekten takımlarına sahip çıkmaları şart.

Büyük maddi sıkıntıların yaşandığı sezonda basketbolcular canını dişine takarak mücadelesini sürdürüyor. Onların içeride iki maaş alacakları var. Sanıyorum yönetici Sezer Sezgin bu hafta içerisinde bu sorunu, başkan Ali Ay ile yapacağı görüşme sonrasında çözer.

Bence çözmesi de gerek.

Çözülsün ki basketbolcular da çıkıp, bugüne kadar yaptıkları gibi yine terlerinin son damlasına kadar mücadele edip galibiyete, bana göre Tahincioğlu Süper Ligi’ne uzansınlar. Bu bu arslan yürekliler gerçekten hak ediyor.

Haydi Bursa, bu hafta sonu iki kritik maç bizleri bekliyor.

Takımlarımıza hep destek tam destek diyerek, haftanın mutlu bitmesini arzuluyorum.