Karlo, Teksas tribününe çıktı


Bir takım hedefine ulaştıktan sonra çok üst düzeyde mücadele etmesini beklemek sporda pek bugüne kadar yaşamadığımız bir olay. Ancak bu geleneği bozan bir takım var spor dünyasında. O da Bursaspor Durmazlar Basketbol.Manisa’da şampiyon olmuştu. Play-off’ta iyi yer tutmak isteyen Manisa Büyükşehir Belediyespor’u yendi. Potanın Timsahı, bir başka Bursa temsilcisi Final Gençlik gibi ligde tutunabilme uğraşı içerisinde olan Banvit’in alt yapı takımı Bandırma Kırmızı’yı da gerçekten nefeslerin kesildiği maç sonrası 85-82 yendi.

Kazanılan başarının hakkını da Bursaspor’un cefakar teksas tribünü de vermekten geri kalmıyor. Bandırma Kırmızı maçında tribünler bir önceki maça oranla tamamen dolu değildi ama, oraya gelen 2 bine yakın taraftar maç boyunca bir an bile susmadı.

Bursaspor sevdalıları, takımları 8-9 sayı geriye düştükleri bölümde bile inanılmaz destekle takımı adeta ateşlediler. Maç sona erince, Teksas Tribünlerinin sevgilisi olan Karlo Vragoviç, taraftarların istediğini yine kıramadı. Önce üçlüyü çektirdi, sonrasında ise tribüne çıkarak taraftarlarla birlikte tezahürat yaptı.

Bursaspor Durmazlar Basketbol’un her maçta bir yıldız ortaya çıkardığı gerçeğine bir kez daha tanıklık ettik. Benchten gelen Ali Işık, inanılmaz bir üçlük yağmuruna tuttu Bandırma Kırmızı potasını. Ali Işık mücadeleyi 24 sayı ile tamamlarken sahanın en çok sayı üreten ismi idi. İkinci isim ise Bandırma Kırmızı’dan yine 24 sayı atan Eray Akyüz’dü.

Ali Işık 10’da 6’lık üçlük isabeti sağlarken, Dejan Borovnjak 19, kaptan Recep Doğrusöz 14, Can Özcan ise 11 sayı ile galibiyete katkı koyan isimlerdi. Coach Arda Vekiloğlu, iki tecrübeli ismi İzzet Türkyılmaz ile Evren Büker’e bu maçta şans vermezken, kadrosundaki tüm oyuncularına süre verdi.

Bursaspor Durmazlar Basketbol Tahincioğlu Süper Lig biletini cebine koydu. Yeşil beyazlı yönetim şimdiden kolları sıvamalı yeni sezon için. Bu başarı için, yokluk içinde mücadele veren malzemecisinden, masörüne, doktoruna, oyuncusuna, Arda Vekiloğlu ve yardımcılarına, Menajer Nedim Yücel’e ve geceli gündüzlü çalışıp, kendi işinden çok takıma zaman ayıran yönetici Sezer Sezgin’e de Bursa olarak ne kadar teşekkür etsek azdır.

Şimdi Bursalı işadamları, fabrikalar, Bursa’dan para kazanan tüm büyük firmalar, yeni sezonda Bursaspor Basketbolun yanında olmalılar. Şayet bu birliktelik sağlanır, sponsorlar bulunursa Sezer Sezgin’in söylediği gibi, “Yeni sezonda Avrupa’da oynama” sözü gerçekleşir.

Haydi Bursalılar. Basketbola destek verin. Avrupa’da hep birlikte zafer şarkıları söyleyelim.