Kan değişikliği yararlı olur


Mesut Bakkal’ın Bursaspor’a nasıl değişim yaşatacağını benim gibi herkes merak ediyordur.Bunun için önce yeni teknik direktör Mesut Bakkal’ın basın toplantısını takip ettim. Burada verdiği mesajlar gerçekten çok güzeldi. En çok hoşuma giden sözlerinden bir tanesi, “Bursaspor, Sivasspor, Eskişehirspor 2. Lige bile düşseler o takımları seve seve çalıştırırım. Çünkü bu kulüpler birer camia” sözü oldu.

Bugüne kadar alıştığımız gibi giden teknik kadro ile olumsuz hiçbir söz etmemesi bence çok güzeldi ve “Samet abi ve ekibine teşekkür ediyorum. Ligin atletik sıralamada dördüncüsü olan takımı bıraktılar” yorumu alkışlanacak güzellikteydi.

Ligde kalma mücadelesi veren takımlarda çalışan ve başarılı olan Mesut Bakkal’ın ben Bursaspor’un kalan 7 maçlık periyodunda takımı en azından bulunduğu yerde tutacağına, hatta daha yukarılara taşıyacağına inandım.

Tabii ki bu benim Mesut Bakkal’ın ilk basın toplantısından benim edindiğim izlenimler.

Bursaspor’un dertleri ve sorunları çözmüşe benzeyen Mesut Bakkal’ın tek istediği taraftarların vereceği destekle oyuncuların sahada dik durmaları. Yeşil beyazlıların bu desteği vereceğine ben inanıyorum.

TEK EKSİK SHEHU OLACAK

Bursaspor’da zorlu Trabzonspor karşılaşması öncesinde takım içerisindeki sakatlıklarla ilgili sorunları çözülmüşe benziyor. Para sorunu çözülen Diafro Sakho takıma döndü. Barış Yardımcı 2 aylık aranın ardından takıma katıldı. Aytemiz Alanyaspor maçında sakatlanan Umut Meraş ise yarın takıma dönecek. Timsah’ın tek eksiği Abdullahi Shehu olacak. Kulüp doktorları Shehu’nun oynamasının zor olduğunun altını çiziyor.