İntihar ediyoruz intihar


Bursaspor’un Mesut Bakkal ile ilk sınavı. Büyükşehir Stadı’nda maç öncesi Tahincioğlu Süper Ligi’ne çıkan Bursaspor Durmazlar Basketbol takımı taraftarlarla buluştu. Sonrasında şampiyonun timsah yürüyüşü gerçekten büyük alkış aldı.Birde Bursaspor taraftarı olan Milli Yüzücü Berkay Ömer Öğretir, Edirne’de yapılan 100 Metre Kurbağalama da 59.59’da yüzerek Olimpiyat barajı geçti. Öğretir, Bursa tarihinde Olimpiyatlara giden ilk sporcu olarak bizleri gururlandırdı. Berkay Ömer Öğretir, alkış alan bir başka isim oldu.

Maça gelecek olursak, tribünler yükünü aldı. Küçümsenmeyecek bir taraftar topluluğu maça gelmiş. Trabzonsporlulara ayrılan bölüm ise tamamen olmasa da büyük bölümü dolu.

Bursaspor’da beklenen kadroyu Mesut Bakkal sahaya sürdü. Tek değişiklik ise sabah antrenmanından sürpriz sakatlık geçiren Muhammed Şengezer ise kadroya çıkartılmadı.

Tertemiz şampiyon Bursa-Trabzon” tezahüratları ise tüm taraftarlardan hak ettiği alkışı aldı. Ardından milli futbolcu ve basketbolcu Fenerbahçeli Can Bartu için sayı duruşu yapıldı. Ancak saygı duruşunda bile sessiz olmayı becerememek beni çok ama çok üzdü.

İlk yarı baskılı görünen Bursaspor.

Ama her zamanki gibi ceza alanı içerisinde kaybolup gidiyor.

İki teknik adamda Yusuf Yazıcı’yı Barış yardımcı, Diafro Sakho’yu ise HüseyinTürkmen adım adım takip ediyor.

Hakem korktuğum gibi Bursaspor lehine düdük çalacağım diye korkuyor. Bir de buna  Trabzonsporluların mızıkçı çocuk gibi kendilerini yere atıp faul istemeleri eklenince ortada tatsız mücadele olur gibiydi.

19.dakikada Ekuban’ın yan direkten dönen kafa şutu sonrası. Bursaspor adeta tek kaleye döndü. Ama her zamanki hastalık olan son vuruşu yapamadı Bursaspor.

Üstün oyun maalesef futbolun meyvesi olan golü getirmedi ve ilk 45 dakika 0-0 tamamlandı.

İkinci yarıya Bursaspor, Tunay’ın yerine Lima’yı alarak başladı.

Ancak Trabzonspor, orta alandaki kaliteli ayaklarıyla oyunun kontrolünü sürekli elinde tuttu. Bursaspor’un orta alandaki top kaybetme zaafını yaptığı yüzdeli paslarla çabuk geçen Trabzonspor, pozisyona dahi giremedi ikinci yarıda inanılmaz bir şutla golü buldu.

69.dakikada orta alandan çabuk paslaşma Nwekame’nin pasında Abdülkadir Ömür nefis vurdu. Okan’ın yapacağı bir şey yok. Sonrasında yere düşen Trabzonlular kalkmak bilmedi.

Tabi doğal olarak VAR yine Bursaspor aleyhine işledi. 79. Dakikada Badji topa dokundu. Abdülkadir Ömür düştü. Bülent Yıldırım baktı ve penaltıyı verdi.

Sosa’nın atışını Okan Koçuk kurtarırken, Bursaspor puan için umutlandı. Ama pozisyona girecek oyuncu yok. Sakho ayağındaki topu rakibine ikram ediyor. İnanın içimden keşke hiç oynamasaydı diye geçirmedim değil. Yusuf Erdoğan müsait durumda kaleye vuramıyor.

Böyle futbol oynarsanız puan almanız her zaman mucizelere kalır.