Haydi hayırlısı olsun


Bursaspor ligin kalan 7 haftalık bölümünde Mesut Bakkal ile ilk sınavını verecek.Bugün Büyükşehir Belediyesi Stadı’nda saat 20.30’daki mücadelede Bursaspor’un rakibi kendisi gibi Anadolu’dan çıkan ilk şampiyon Trabzonspor.

Bizlere açık olarak gerçekleştirilen antrenmanlarda oyuncularda bir değişiklik olduğu gözlemlemiştim. Uzun bir aradan sonra yeniden işlerlik kazandırılan Futbol Şube Sorumlusu, aynı zamanda yeşil beyazlıların eski alt yapı oyuncularından Erkan Aydemir’den de duymuştuk.

Mesut Bakkal ve teknik ekibinin takım içerisindeki değişiklikleri hep birlikte göreceğiz.

Samet Aybaba, daha önceki dönemde de böyle şanssızlıklar yaşamış takım iyi oynamasına karşın hedefine ulaşamayınca değişiklik olmuştu. Bu yıl ise Samet Aybaba’nın başını bara göre Türkiye Futbol Federasyonu tarafından uygulamayan başlatılan VAR sistemi oldu.

Biz taraflı bakıyoruz. Ancak İstanbul’daki birçok yorumcu, yazar ve eski futbol hakemleri de yaptıkları analizlerde Bursaspor’un en az 10 puanının bu sistem tarafından elinden çalındığı söyleniyor.

Şimdi eski kırgınlıkları, husumetleri, öfkeleri bir kenara bırakıp bugün birlik olma zamanı.

Evet; kardeş kulüplerden biri Trabzonspor ile karşılaşacağız.

Aynı onlarda bizim gibi mali kriz içerisinde olunca transfer tahtaları kapatılmıştı.

Ancak onlar gençleriyle ligin üst sıralarında yer almayı başardı.

Bursaspor’da değişikliklerin olacağından hiç şüphem yok.

Uzun süredir sakat olan Barış Yardımcı yeniden sahalara dönecek. Bir gün var, ertesi gün yok olan Senagal asıllı Fransız golcü Diafro Sakho yeniden formayı alacak. Belki gol sorununu bundan sonra çözülmeyecek.

Morali yükselen ve “parayı düşünen aramızdan gitsin” diyen bir futbolcu topluluğu sahada mücadele verecek. Bu sözler hepimizin moralini, umutlarını yükseltmiyor değil.

Tribünler, yükünü alır, oyunculara destek yapılırsa, uzun süredir hasret kaldığımız galibiyet gelir. Bursaspor’da düşme hattından uzaklaşabilmek için önemli bir avantaj yakalayabilir.

Haydi Bursa.

Haydi futbolcular.

Yeni açılan şu beyaz sayfada sizlerin de güzel imzaları olsun.

Futbol şansı yanınızda.

Maçın hakemi Bülent Yıldırım olarak açıklanınca içim cız etmedi değil. Yıldırım’ın bu sezon yönettiği maçlarda verdiği kararlar, VAR ile giden puanlarda etkili olmuştu.

Bugün tecrübeli hakemden dürüst bir maç yönetmesini arzulamak hepimizin hakkı.