Gülümoğlu Baklava, ‘Mahfel’ imzasını attı!


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin işletmelerinden Mahfel, özelleştirmeyi kazanan Gülümoğlu tarafından imzanın atılmasıyla el değiştirdi.…Ve!
Meraklı bekleyiş bitti.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BURFAŞ’ın kiraya vermek için 2. kez düzenlediği ihale, sonuca ulaştı.
Bu kez ihaleyi kazanan ve vazgeçmesi durumunda ise, teminat olarak yatırılan 500 bin TL’yi yakması gereken Gülümoğlu Baklava, imzayı attı.
Geçen hafta…
Sözleşme imzalandı.
Hemen…
Devraldı.
Üstelik…
Hizmete başladı.
Mahfel’in işletmesini 10 yıl süreyle üstlenen ve ilk yıl aylık 141.6 bin TL kira ödeyecek olan Gülümoğlu Baklava, vakit kaybetmedi.
Yönetimi devralırken…
Fiyat ayarlaması yapıldı.
En çok içilen çay…
2 TL yerine, 3 TL oldu.
Beklenen gelişmeydi.
Gülümoğlu Baklava’ın sahibi İsmet Kaya’ya konuştuğumuzda, “Bursa’nın güzide, kıymetli sosyal mekanı Mahfel, Bursa’da 10. şubemiz oldu. Mutluyuz.” diyordu.
Kamuoyu olarak…
Merak edilenleri sorduk.
İlki…
Zam olacak mı?
Nitekim…
Kendisi, devralmayla beraber makul sayılabilecek bir fiyatlandırma için yeni bir ayarlamayı yaptıklarını söylüyordu.
Gelişen algı ve endişelere karşılık, “Diğer tüm şubelerimiz gibi, ürünlerimiz ve misafer etme kalitemiz, Mahfel’de de olacak.” görüşüne dikkati çekiyor.
Ardından…
“Kamuoyunda, yüksek görülen bir bedelle kiraladık, ancak yine de, halkımız tarafından da makul karşılanavak, kabul görecek bir fiyatlandırma yürüteceğiz.”
Önemle…
Gidişata değiniyor:

“Hizmete başladım. Aşamalar halinde, baklavadan tatlı çeşidine, börekten kahvaltıya; ürün yelpazemiz ve getireceğimiz yenilikler ve farkındalıklarla beraber, sistemi tam anlamıyla 3 aya kadar tamamlayacağız.”
Gün doğumuyla…
Bursa halkını ve gelecek turistleri, kahvaltıyla misafir etmeye başlayacaklarını belirten Kaya, gece yarısını biraz geçen süreye kadar, açık olacaklarını vurguluyor.
İsmet Kaya, “Bursa için… Tarihimiz için… Kültürümüz için… Mahfel’in öneminin ve kıymetinin farkındayız, bilincindeyiz.” mesajını veriyor.