GRACİAS PABLO


Kötü ve kahır dolu bir sezonun üstüne bir de bu veda üzüntüyü katmerledi.Pablo’nun son maçı olmasa muhtemelen stada gelen seyircinin yarısı bile olmayacaktı.

Efsaneyi uğurlamak için koşmuştu herkes tribünlere. Yurt dışından gelenler dahi vardı. Sahadaki arkadaşları ise O’nun hatırına, O’na yakışır bir veda etmeye pek niyetleri yoktu belli ki. Ona yine ayak uyduramıyorlardı. Özellikle son iki senedir ne zaman uydurdular ki zaten!

Pek maç konuşacak hava yok açıkçası. Sezona uygun bir son iç saha maçı oldu diyelim geçelim.

Efsaneyi konuşalım…

Pablo, Bursaspor tarihinin gelmiş geçmiş en faydalı futbolcusuydu. Tüm rakamlar, istatistikler bunu ortaya koyuyor zaten.

Forma giydiği 9 yılda attığı goller yaptığı asistler rakamsal olarak göz kamaştırsa da, Pablo’nun kalitesinde, O’na ayak uydurabilecek kadrolar kurulabilse, o rakamların ikiye katlanacağını az çok tahmin edebiliyoruz. Maalesef o büyük maestroya çoğunlukla yetenek yoksunu oyuncular eşlik etti. Asist olabilecek paslarını yeteneksiz forvetlerin nasıl heba ettiğine sürekli şahit olduk zira. 

Kaliteli oyuncu kaliteli kadrolarda kendini daha çok gösterir. Pablo buna rağmen çok başarılıydı.

Pablo ayrıca özel bir futbolcuydu. Çünkü o kalitede bir oyuncuyu belki büyük paralar vererek bulma şansınız olabilir; ama hem O’nun kadar yetenekli, ahlaklı, profesyonel, armasına aşık, sakatlık bile yaşamayan, mütevazi, kısacası sorunsuz bir yıldızı bulup getirme şansınız yok denecek kadar azdır.

Çünkü dünyada bu özelliklerin hepsini birden barındıran oyuncu yok denecek kadar azdır.

Her şeyden önemlisi  “Ben Türkiye’de Bursaspor’dan başka kulüpte oynamam” kelamını alt yapıdan yetişmiş futbolcular bile edemezken O, en parlak döneminde etmiş ve camiasını onurlandırmıştı.

Taraftarın gönlüne de çıkmamak üzere böylece yerleşti.

Yıllardır mutlu ettiği, hatta mutluluktan ağlattığı taraftarlarını bu kez vedasıyla ağlatıyordu.

Verdiği katkıyla, vefasıyla, 55 yıllık Bursaspor tarihinin zirvesine yerleşti.

Kulüpte gitmemesi gereken belki de O’ydu; ama maalesef ki O giderken, asıl gitmesi gerekenler kalmak için ayak diretiyor.

Pablo için ise son olarak şunu söylemek istiyorum.

Kalplere, gönüllere kazınanlarla ayrılıklar uzun olmaz.

En kısa sürede Seni tekrar aramızda görmek dileğiyle şimdilik hoşça kal  efsane

Her şey için teşekkürler.