‘Genç liderler’ hızlı başlıyor


Başkan Güloğulları, herkes için daha yaşanabilir bir dünya yaratma hayali ile insanlığa hizmet etmeyi kendilerine ilke edindiklerini vurguladı.Sağlık, Ar-Ge ve dijitalleşme gelecekte odaklanmamız gereken en önemli sektörler arasında yer almakta.

Öyle ki konu; genç liderlerin de radarına girmiş durumda.

Kısa adı JCI olan (Junior Chamber International) Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Bursa Şubesi, Ocak ayında yaptığı genel kurulla yeni yönetimini oluşturdu. Dernek, İrem Güloğulları Başkanlığı’nda yeni döneme hızlı bir başlangıç yaptı diyebilirim.

Ziyaretime gelen yeni Başkan İrem Güloğulları, projelerini anlattı, hedeflerini açıkladı. Başkan Güloğulları, herkes için daha yaşanabilir bir dünya yaratma hayali ile insanlığa hizmet etmeyi kendilerine ilke edindiklerini vurguladı.

Öncelikle yeni döneme 17 Şubat 2018’de Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) konferans salonunda düzenleyecekleri toplantıda Gelecekte Sağlık, Gelecekte Ar-Ge, Gelecekte Dijitalleşmeyi ele alacaklarını belirtti.

Yani yazımın girişinde belirttiğim üç ana konuda geleceğin nasıl şekillenebileceği anlatılacak.

Örneğin gelecekte sağlık sektöründe hangi teknoloji kullanılacak. Ya da dijitalleşmenin ekonomideki etkileri değerlendirilecek. Ar-Ge’nin önemi anlatılacak.

 Toplantıda kendi alanında uzman isimler sunum yapacaklar.

Malum katma değerli üretimin yolu da Ar-Ge’den, yenilikten, markalaşmadan geçiyor.

JCI Yeni Dönem Bursa Şube Başkanı Güloğulları’na ‘Böyle bir etkinlikle neyi amaçladınız?’ diye sordum

İşte söyledikleri:

“Aslına bakarsanız iki amacımız var. Birincisi iş profesyonelleri, girişimciler ve girişimci adaylarına gelecek vizyonunu kazandırmak, onları gelecekteki teknoloji trendleriyle buluşturmak.”

İkinci amaç bence çok daha dikkat çekici çünkü ucunda sosyal sorumluluk var.

Devam ediyor Güloğulları:

“İkinci amacımız da buradan elde edilecek gelirle üç okula, muhtemelen lise olacak; üç boyutlu yazıcı armağan edeceğiz. İlerleyen günlerde de bu okullarda proje yarışması yapacağız.”

Güloğulları’nın verdiği bilgiye göre; JCI’ın Bursa Şubesi; 24 yıllık bir maziye sahip. Türkiye genelinde 750, Dünya genelinde ise 200 bin civarında bir üye büyüklüğüne sahip. Bursa şubesindeki üye sayısı 35 ve yaklaşık yüzde 60’ı kadın.

Yani kadın egemen bir dernekten söz edebiliriz sanırım.

Bir ayrıntı daha;

Derneğe üyelik yaşı 18-40 olarak belirlenmiş. 40 yaşını aşanlarsa emekli üye kabul ediliyor.

7 kişiden oluşan yönetim kurulu bir yıl süreyle görev yapıyor.

Kısaca bu gençler beni umutlandırdı.

Kendilerine başarılar diliyorum.