Gecikmiş bir Merhaba


Genç kızlığını, üniversite hayatını, mesleki ve kişisel gelişimini Bursa’da tamamlamış olmanın verdiği bir özgüvenle, aslen Bursalı olmayan ama Bursa’da olgunlaşmış bir kadın olarak karşınızdayım.Ankara’da doğmuş büyümüş, 91 yılından bu yana genç kızlığını, genç kızlık hayallerini, üniversite hayatını, mesleki gelişimini, kişisel gelişimini Bursa’da tamamlamış olmanın verdiği bir özgüvenle, aslen Bursalı olmayan ama Bursa’da olgunlaşmış bir kadın olarak karşınızda olacağım. 

Köşe yazarı değilim, fakat dönem dönem hem mesleki bilgimi, hem de çok önem verdiğim sivil toplum gönüllüğüne dair yazılar yazıyorum.

Sevgili arkadaşım Murat Yanıklar, saygı ve sevgi duyduğum Sayın Nuri Kolaylı’nın daveti üzerine dilim döndüğünce mesleki konular, kadın, kadın girişimciliği, kadın istihdamı, istihdam, anne olmanın verdiği hassasiyetle annelik ve çocuk ile daha birçok konu hakkında yazmaya çalışacağım. Belki sizin dile getirilmesini istediğiniz konulara da değiniriz.

Gelenekçi anadolu köklerine sahip bir ailede büyümüş olmama rağmen, özgür bir çocukluk ve özgür bir genç kızlık geçirdim.  Özgür bir kadın ve anne olarak yaşamaya devam ediyorum. Bireylerin fikri ve ifade özgürlüklerine son derece saygı göstermem gerektiğini özgürlük mücadelemde öğrenmiş birisiyim.

Bu nedenle istediğimi yazacak olmak özgürlüğünü verdikleri için kıymetli büyüğüm Nuri Kolaylı’ya ve arakadaşım Murat Yanıklar’a teşekkür ediyorum.

Benimkisi gecikmiş bir Merhaba. Ne diyelim geç olsun güç olmasın.

Sevgilerimle