Fiyatlarda yorgunluk belirtileri


Fiyatlarda yorgunluk belirtileriLondra'da bakır fiyatları, Çin'den gelen iyimser veriler ve olası ABD-Çin ticaret görüşmeleri nedeniyle iki haftanın en yüksek seviyesine tutundu. Londra Metal Borsası'nda (LME) üç ay vadeli bakır kontratı geçen Cuma %0,2 düşerek 6.022 dolar/tondan işlem gördü.
Kontrat, bu hafta yaklaşık
% 1,5 kazandırdı ve iki
haftanın en yüksek seviyesi 6.074 seviyesine çıktı.
Şanghay Vadeli İşlemler Borsası'nda bakır kontratı % 0,8 artarak 48.610 yuan/tondan (7.094 dolar) işlem gördü. Analistler ticaret anlaşmazlıklarının şu ana kadar Çin ekonomisine bir etki yaptıklarını görmediklerini ve görüşmelerde herhangi bir ilerlemenin bakır fiyatları için destekleyici olacağını belirtti. Sınırında kapanış göstergelerde alım sinyalinin oluşmasına neden oldu. Alüminyum da geçen hafta Yükselişin devamı açısından ise 2065'te yer alan kısa vadeli düşen trendin kırılması takip edildi Geçen hafta göstergeler ise aşırı alımda ve 2020 realizasyonlarda stop olarak takip edilmeli.
Satış baskısı ile başlamasına rağmen ikinci yarıda toparlandı. Geçen haftayı yatayda kapatan fiyatlar göstergelerde yorgunluk belirtilerine neden oldu.