Eğlence de seçimini yapıyor


Her ne kadar “Seçmen seçim havasına daha giremedi” deniyorsa da, aslında 7 Haziran’daki genel seçim birçok sektörü ciddi ölçülerde etkiliyor.Ben de affınıza sığınarak bir süredir yazamadığımı kabul ediyorum. Çünkü birlikte çalıştığım sanatçıların konser ve oyun organizasyonları tüm hızıyla sürüyor. Aslında önümüzdeki 15-20 gün çok sancılı bir süreç.

Hem solistler hem de oyuncular için. Örneğin müzik sektöründe müthiş bir hareketlilik var. Kimisi seçimden önce albümünü çıkarıp bir an önce PR’ını yaptırmaya çalışıyor. Kimisi de seçim ile Ramazan arasında projesini sunmanın peşinde. Bununla birlikte eğlence sektörü de aynı şekilde. Gece hayatının gözde mekanları farklı etkinlikler yaparak, önlerindeki 1.5 aylık dinlenme süreci öncesinde müşterisine farklı eğlence fırsatları sunuyor.

Bu arada daha önce adını belki de hiç duymadığınız (noname) güzel projeleri olan solistler de yolda. Seçim ve Ramazan öncesi herkeste bir konser maratonu, oyuncular desen ona keza oyunlarını sahnelemek ya da dizi ve film projelerinde yer alanlar Ramazan gelmeden ellerindeki işleri eritme-bitirme telaşına girdiler.

Çok yorulsam da hepsine hak veriyor muyum; evet… Çünkü gerçekten de siyasi partilerin bayrakları ve afişleriyle sünnet yatağını andıran sokaklar dışında seçim havasına giremeyen seçmen bir anda her şeyi unutup Türkiye’nin geleceğine kilitlenecek.

Farklı sektörlerde yapılan en sağlam işler bile bir anda ya gümleyecek ya da seçimi ve Ramazan’ı bekleme süresince ertelenip duracak. Aslında müzik ve TV projeleri de fırtına öncesi sessizlik yaşıyor. Ne diyelim, herkesin yolu açık olsun…