Büyükşehir'in meclisinde, CHP’nin Nilüfer’i!


Tüm Bursa'nın yönetileceği Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Nilüfer'in CHP ve AK Parti'li üyeleri, önemli görevler yürütecek.Bursa’nın 3.büyük ilçesi Nilüfer, yerel seçimlerin gündeminde önemli yer edinmiş ve CHP’de kalmaya devam etmişti.

Bu ilçe belediyesinin meclis üyeliğine seçilen CHP ve AK Parti’li üyelerin arasından, Bursa’nın üst meclisine de girenler, burada önemli görevler üstlendiler.

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, ilçenin belediye başkanıyla da beraber CHP’li 6 ve AK Parti’li 2 üyesi bulunuyor.

Bu üyelerin, Büyükşehir’deki durumunu ele aldık.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de, bu göreve seçilmeden önce ilçe ve Büyükşehir'in meclislerinde bulunuyordu.

Kendisi de, Mimarlar Odası'nın bir başka eski başkanı!

CHP'nin en kıdemli, deneyimli yerel yönetim meclis üyesi olarak, Nilüfer ve Bursa için ana karar meclisinde yer almaya devam ederek, ana muhalefetin başlıca önemli ismi olacak.

Yeniden seçilerek Devam eden AK Parti’li Mihrimah Kocabıyık, önceki dönemdeki gibi, büyük meclisin 2.başkanvekili oldu.

Plan ve bütçe meselelerinin de önünde yer alan İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda, 2 büyük siyasi partiden 2 Nilüfer’li görüyoruz.

Büyükşehir’in meclisinde, daha önce Osmangazi’den CHP’nin sözcülüğünü de yürüten Osman Ayradilli, dönüş yaptı.

Mimarlar Odası'nın eski başkanlarından ve şehir plancısı da olan Ayradilli, imar kararlarının ilk çıkış noktasında görev yapacak.

Ayradilli'nin, Nilüfer Belediyesi'nde, başkanvekilliğiyle de beraber, koordinötör konumuna sahip başkan yardımcılığı görevine getirilmesi bekleniyor.

Mimarlık ve gayrimenkul sektörünün bilinen isimlerinden AK Parti’li Murat Evke, Bursa’nın 17 ilçesi için çalışacak komisyonda, diğer Nilüfer’li oldu.

İlçe belediyesinde, geçen dönem başkan yardımcılığı yapan CHP’li Yalçın Işıkyıldız, üst büyük meclisin Plan ve Bütçe Komisyonu’na girdi.

Elektrik Mühendisleri Odası'na başkanlık ve TMMOB İl Koordinasyon Kurulu’na sekreterlik dönemleriyle bilinen Remzi Çınar, CHP’nin Ulaşım Komisyonu’na verdiği isim oldu.

CHP’nin eski il başkanlarından ve ilçe belediye meclis üyesi seçilen Zafer Yıldız, Eğitim Kültür Gençlik Spor Komisyonu’nda bulunacak.

Bu arada…

Büyükşehir’in meclisinde daha önce Yıldırım’dan MHP’nin sözcülüğünü yürüten, sonrasıyla İYİ Parti’ye geçen Mehmet Temirtaş, Millet İttifakı’yla büyük meclise döndü.

Tüm Bursa’nın yönetileceği büyük mecliste…

CHP, Nilüfer merkezli deneyimli, bilinen isimlerle ana muhalefetliği yürütecek.

AK Parti, Nilüfer’den deneyimli isimlerin de yer aldıkları çoğunluk konumuyla güçlü olacak ve rahat çalışacak.